Pogrzeb Staszka Szendery.

Terminy zebrań, pikników, zawodów i innych imprez.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: adaho » 28 paź 2014, 11:06

Wczoraj Piotr Klimkiewicz wrzucił na FB info o śmierci naszego kolegi Staszka Szendery.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, w swój ostatni lot odszedł pilot - Stanisław Szendera.
Wielki patriota, niezastąpiony przyjaciel i kolega, założyciel i wieloletni skarbnik SPBW.
Pomysłodawca i twórca wielu startowisk w Beskidzie Wyspowym, zarażał pasją, mobilizował do działania. Społecznik i dusza towarzystwa, miłośnik gór i latania, zawsze gotowy do pomocy..
Jego pamięc będzie zawsze z nami.

Pożegnajmy Go razem w srodę 29.10.2014 o godz.13 00 - nabożeństwo odbędzie się w kaplicy cmentarnej kościoła parafialnego w Mszanie Dolnej.

Staszek walczył z rakiem. Jeszcze w tym sezonie spotykaliśmy go na startowiskach Beskidu Wyspowego. Ciężko cokolwiek powiedzieć. Mogę tylko powiedzieć - mam 3 wolne miejsca na jutro do Mszanej. Wyjazd z Krakowa o 12.00.

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: 13vajper » 28 paź 2014, 12:48

Zapamiętamy Go:
Jako syna matki, męża,ojca,dziadka.
Jako wielce prawego obywatela, super kolegę, duszę towarzystwa.
Na którego nie trzeba było liczyć on po prostu się liczył w naszym życiu.
Wielka strata - pamiętajmy go uśmiechniętego wesołego prawdziwego przyjaciela nie tylko mojego, ale całego grona rodziny paralotniarzy...


,,Mariusz Wiśniowski

Fantastyczny i charyzmatyczny człowiek,
jedna z bardziej wyrazistych postaci jakie spotkałem na swojej paralotniowej drodze.
Będzie go bardzo brakowało.

Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Mariusz Wiśniowski ,,
Ostatnio zmieniony 28 paź 2014, 15:58 przez 13vajper, łącznie zmieniany 3 razy.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: eltomek » 01 lis 2014, 20:22

Bardzo żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w pożegnaniu Staszka, byłem w kilkudniowej delegacji i dopiero teraz odczytałem tę smutną wiadomość.

Staszka poznałem w marcu 2012 roku na Śnieżnicy, gdy pierwszy raz po kursie wybrałem się na samodzielne latanie (z Czangiem i ekipą). Wypakowałem wtedy na starcie glajta i walcząc ze stresem próbowałem rozplątać linki i nie bardzo mi to szło, a każda minuta coraz bardziej mnie stresowała. Staszek przyszedł, ze spokojem pomógł rozplątać, spytał czy składka opłacona i poleciałem. Dzięki Staszku!!!

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: czang » 01 lis 2014, 20:35

kurcze mnie też rozplątywał na śnieżnicy i to dwa razy,nawet nie zdążyłem się odwdzięczyć,

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: eltomek » 01 lis 2014, 20:37

czang pisze:kurcze mnie też rozplątywał na śnieżnicy i to dwa razy,nawet nie zdążyłem się odwdzięczyć,

Myślę, że jednak zdążyłeś...

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: Piotr Klimek » 03 lis 2014, 19:08

Staszka poznałem w 2007 roku na Spyrkowej. Waliłem zlot za zlotem a On spoglądał z nad wąsa na moje wyczyny. Nauczył mnie latania na żaglu nad drzewami a potem zmobilizował do działania w SPBW. Był dobrym towarzyszem wędrówek paralotniowych a jego latanie po skałach w Czarnogórze zapamiętam na zawsze.
Nawet gdy było Mu już bardzo ciężko, nie zapominał o stowarzyszeniu i nie pozwalał mi na lenistwo. W ostatniej chwili dopiał swego marzenia - startowiska na Lubogoszczy.


Był mi jak starszy brat...

Piotr
(>

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogrzeb Staszka Szendery.

Post autor: adaho » 04 lis 2014, 15:52

Staszka zawsze będę pamiętał z dysput o polityce, które toczyliśmy na startowisku czekając na warun. Staszek był jednym z nielicznych paralotniarzy, który emocjonował się tym tematem podobnie jak lataniem. I zawsze miał ciekawe i nietuzinkowe spostrzeżenia. A, że mieliśmy bardzo podobne poglądy - to dobrze mi się z Nim gawędziło.

ODPOWIEDZ