Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Terminy zebrań, pikników, zawodów i innych imprez.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 18 lis 2014, 10:25

Fajnie to wygląda ale jak wejść na połowę tych gór?

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Winger » 18 lis 2014, 11:52

Pieszo?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
jerzu
Pilot - Gawędziarz
Posty: 120
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:19
Glajt: GIN Boomerang X
Uprząż: Advance Impress 2
Team: UFO Team
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: jerzu » 18 lis 2014, 12:30

Hej,

dzięki chłopaki za nową górę. Dajcie więcej filmów i zdjęć i napiszcie ile czasu się wychodzi i czy jest stromo, bo ciekawy jestem czy dam radę tam wyjść jeszcze tej jesieni. Przesyłam na konto po 40 zł ode mnie i od Wojtka, jako ekwiwalent udziału w akcji.

Pozdro
jerzu

PS: w dalszym ciągu uważam, że wpłata ekwiwalentu za akcje to świetny pomysł. Akcji jest czasem sporo, więc żeby się nie zarzynać finansowo można przelewać symboliczne kwoty. Ludzi, którzy regularnie latają jest sporo (pewnie z 80 osób) i kwota np. 30 zł daje całkiem niezłą sumę. Przecież jak się jedzie na akcję to tak czy siak trzeba samochód zalać. Nie chodzi też o to, żeby się jakoś dokładnie rozliczać ale jak ktoś regularnie nie chodzi na akcje to już powinna być dla niego sprawa honoru, żeby coś rzucić. Ja ostatnio długo nie mogłem i dalej nie mogę z powodu choroby i zdaję sobie sprawę, że innych może to mało obchodzić. Często też pracuje się w sobotę lub ma się żonę terrorystkę tylko czy to oznacza, że wszystkie górki ma za nas przykładowy "Grzero" zrobić ?!
Przesyłam na konto po 40 zł ode mnie i od Wojtka, jako ekwiwalent udziału w akcji.

PS2: chciałem również zaznaczyć, że jestem przeciwnikiem kolejnych podwyżek składki członkowskiej SPBW. Jestem natomiast zwolennikiem zwiększenia dobrowolnej składki dla niezrzeszonych czyli tzw. cegiełki. Musimy uświadomić ludziom, że koszty latania to nie tylko sprzęt i paliwo na wyjazd. Nie może być tak, że koszty rozkładają się tak:
wolny latacz - cegiełka 50 zł
członek SPBW - składka 100 zl + np 3 akcje (koszty lub ekwiwalent) 3x30 zl = 90 zl RAZEM: 190 zł

To chyba nie fair...

PS3: nie wliczam tu oczywiście tysięcy roboto-godzin jakie jakie włożyło wielu członków SPBW w pracę na rzecz latania, przez te ponad 10 lat. Tej fizycznej pracy, organizowania zawodów i pikników, łażenia po sądach i urzędach, prelekcjach, opracowywaniu tekstów i oczywiście udziału w wielu naprawdę wielu zebraniach, żeby to jakoś demokratycznie pchać do przodu. To już jest praca społeczna członków SPBW, którą mam nadzieję, dalej będą wykonywać

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 18 lis 2014, 13:30

Winger ty nie bądź taki fifarafa hej do przodu. . .

Świetny pomysł jerzu!
Tak dodam od siebie jeśli ktoś kupi cegiełkę to może wysłać jakąś naklejkę na kask wysyłka koszt 2 zł a jeśli zrobi się hurtowa ilość naklejek to wyjdzie taniej :) a taki fajny bajer na kasku faj'nie wygląda.

Postaram się we własnym zakresie wyprodukować 100 sztuk takich naklejek które dostanie prezes Piotr i rozda każdemu kto zapłacił składkę lub kupił cegiełkę.
Piotr zgoda?

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Marcin Kalamat » 18 lis 2014, 18:57

Ja się dorzucę na nowe startowisko daję 100zł od siebie pomimo tego że jestem członkiem SPBW i płacę rocznie 100zł składki i nie robię z tego jakiejś afery ,to tylko 100zł rocznie a Ci co chcą się wypisać i płacić 50zł cegiełki będę uważał za chciwych kombinatorów,wiem może to jest niesprawiedliwe ale co to za pieniądze? Oszczędność 50zł ?Także daję 100zł od siebie i od Marty bo będziemy razem latać w tandemie ,a właściciel nowego startowiska ma lot u mnie w tandemie gratis!

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: 13vajper » 18 lis 2014, 19:35

Marcin rozpoznanie dwója - jest ich dwóch braci i naprawdę super goście - ale Cię szarpnie ;-) / trzymamy za słowo - się zobowiązałeś- tylko kto 2x wyniesie tandem na startowisko.
Tak poważnie trzeba zobaczyć trasę którą zaznaczyłem na czerwono - być może będzie dobra.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Marcin Kalamat » 18 lis 2014, 19:46

To dobrze że dwóch ,przynajmniej będzie kierowca wymiennie na pasażera ,kupię nowe oponki się wyjedzie :D

Przemo
Gawędziarz
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2014, 19:53
Glajt: Tequila 4
Uprząż: Velvet 2
Telefon: 730546750
Lokalizacja: Bochnia

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Przemo » 18 lis 2014, 19:47

Przelewam 50 dyszek jako wkład pomimo, że niedawno opłaciłem składkę i wpisowe jako nowy (zaledwie 5 zlotów w BW) - ale mam nadzieję że z Waszą pomocą nauczę się latać jak Wy. Beskid Wyspowy jest super a kwoty o jakich rozmawiamy śmieszne ze względu na fakt, że jakby przyszło pojechać dalej na Skrzyczne czy Żar to paliwo będzie kosztować więcej i to przy jednokrotnym wypadzie. BW to skupisko startowisk największe w Polsce i mamy je pod nosem więc trzeba dbać o to dobro. AMEN

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 18 lis 2014, 20:16

taa tylko gorce i tatry bardzo czesto wiatry am psuja .... tym tez trzeba sie zajac !!

AndRand
Gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:48
Glajt: NOVA Mentor2
Uprząż: WV Wani
Telefon: Syść9Syść222SyśSyś0

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: AndRand » 18 lis 2014, 20:27

13vajper pisze:Tak poważnie trzeba zobaczyć trasę którą zaznaczyłem na czerwono - być może będzie dobra.

Gdzie?

ODPOWIEDZ