Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Terminy zebrań, pikników, zawodów i innych imprez.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: 13vajper » 17 lis 2014, 10:59

,,16 lis (11 godz. temu)
Jestem dumny, mogęc poinformowac szanownych pilotow, że staraniem SPBW powstało nowe (od dawna oczekiwane) startowisko na kierunki poludniowe w Beskidzie Wyspowym, na górze Lubogoszcz w Mszanie Dolnej. Włożyliśmy duzo pracy organizacyjnej a jeszcze więcej czysto fizycznej roboty, żeby dzisiaj wykonac tam pierwsze starty:
https://db.tt/rnzoQ2zE
W 2011 zrealizowaliśmy jedno z naszych marzeń czyli startowisko na Szczeblu. Po trzech latach prac stało się miejscem znanym i lubianym nie tylko przez miejscowych pilotów. Spotykamy tam osoby z całej Polski a w lotne weekendy ponad 40 osób na startowisku to juz norma.
Teraz, dzięki niedawno zmarłemu skarbnikowi SPBW - Staszkowi Szenderze, powstało drugie z naszych marzeń - startowisko na Lubogoszczy, dzisiaj po raz pierwszy oblatane:
http://www.xcportal.pl/node/78113
Ok. 30 pilotów i sympatyków SPBW poświęcając swój czas, energię i sprzęt wykonało wspaniałą robotę. Startowisko jest w super termicznym miejscu a sama góra ma ok 5 km żaglowego grzbietu. Nie będzie to łatwa miejscówka, ale przecież trzeba sie rozwijac, a Wyspowy super do tego się nadaje;)
Po co nam to wszystko - mógł by ktoś zapytac. Przecież mamy pod opieką kilkanaście miejsc na wszystkie kierunki. Robimy to dla nas, dla Was i dla naszych nastepców. Bo kochamy latac.. Bo w lotne dni jest nas bardzo dużo i lubimy miec alternatywę. I dlatego poświęcamy nas czas, nasze rodziny nasze pieniądze dla wspólnego dobra. I nie pobieramy opłat na startowiskach mimo rocznych opłat za ich dzierżawę i utrzymanie wynoszących już ponad 7tys.zł.
Niestety nasz budżet po ostatniej akcji na Lubogoszczy w wszystkich związanych z tym kosztow strasznie uszczuplał i zmuszony jestem prosic Was o wsparcie. Każda wpłacona kwota jest księgowana i nie jest, nie będzie zmarnowana. A efekty możecie zobaczyc sami:
http://www.spbw.pl/miejsca
Jeśli tylko możecie, to prosimy jakiekolwiek wpłaty na nasze konto:
17 8602 0000 0008 0024 5052 0001
Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego
32-412 Wiśniowa, Wiśniowa 320
z dopiskiem: Na działalność statutową.

W imieniu Zarządu - Piotr Klimek, prezes SPBW ,,

Nowe startowisko nowe wydatki,oczekiwania.
Koledzy - wiadomo, iż największe koszty to wykonanie prac, a później utrzymanie - paralotniarze SPBW nie patrzą, że trzeba kupić paliwo, sprzęt opłacić całą infrastrukturę, wykonać prace z tym związane
/ 19 startowisk na wszystkie kierunki /- nikt nic nie daje za darmo.

Choć są też tacy, ,, co wężykiem i szerokim łukiem omijają wszelkie okazje i potrzeby wkładu własnego,, dotyczy również członków SPBW trochę przykre ale prawdziwe.
A może propozycja Jerza ,, nie pracował nie miał wkładu z różnych powodów - no to ciup do świnki np. 50zł / ale nie do swojej tylko do SPBW/w ramach udziału własnego,,
Wiadomo też, że z końca naszego kraju, nikt nie będzie się bujał aby pomagać, dołożyć własną cegiełkę, paliwo na dojazd nikt też nie daje za darmo. Przyjeżdźam na latanie nie muszę się chować, bo nie mam swojego wkładu - moralność ?
Nikt też nikomu nie powiedział - nie wniosłeś własnego wkładu, nie wolno Ci latać , miejscówki w BW przednie i bardzo przyjazne, noclegi /zaplecze itd/ kto był ten wie i wraca coraz liczniej i częściej - alternatywa wypadu na wekend.
I tu chciałbym poprzeć prezesa i dołączyć się do apelu - to wszystko robimy dla nas - żeby nie przemierzać 1000-ce kilometrów, aby spełniać naszą pasję.

Każda kwota ma znaczenie, każdy też będzie miał wkład na miarę swoich możliwości czasu i ochoty. Jeżeli nie własnym udziałem w pracach to finansowo, każda forma prowadzi do rozwoju startowisk w BW.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: grzero » 17 lis 2014, 13:35

Amen... Nic dodać nic ująć. Ja co prawda pracowałem ale i tak kilkadziesiąt zł. przelewam na konto SPBW . Pamiętajcie koledzy ze to dla was startowisko a nie dla kogoś, że to wy bedziecie z tego korzystać a na sobie sie nie oszczędza ;-)

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 17 lis 2014, 16:00

Jak sami sobie o startowiska nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.
Nie chodzi o kasę ale o wkład własny, jest akcja sprzątania czy nowe startowisko to nie znaczy że z rodziną nie da się wyskoczyć na kiełbasę!
Dzieci zobaczą coś ciekawego a i żona dziewczyna lub kochanka jak kto woli zobaczy że tak fajnych jak i nie fajnych ludzi da się zjednoczyć w dąźeniu do wspólnego celu!!
To stowarzyszenie nie zbiera kasy dla potrzebujących Ale na utrzymanie naszych startowisk co za tym idzie nasza pasję. . .
Na wiosnę jak jest latanie to każdy by chciał żeby mu drzewa czy krzaki glajta nie targaly ale te krzaki i drzewa same nie znikną.
Latać każdy chcę ale do pomocy to już nie wszystkich stać, wiadomo nie każdy zawsze może być ale pokażcie swoje gęby czasem bez glajta!!

Pewnie powielam to co napisał wajper ale ja muszę :) taki już jestem :)

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: czang » 17 lis 2014, 17:14

chłopaki nie poćcie się to jak walenie głową w mur,już pisałem w temacie skrzętla,zaczynam mieć to powoli w dupie ale bardzo mizernie mi to przechodzi,dalej mnie takie podejście do startowisk a potem do latania denerwuje,ale tutaj wychodzi charakter człowieka.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 17 lis 2014, 17:17

Fakt :) widać kto lubi latać a kto myśli ze jest cfaniak :) a wielki brat patrzy! :evil:

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: grzero » 17 lis 2014, 18:36

Na grupie (pl.rec.paralotnie ) jest ogłoszona ściepa m.in. na nowe startowisko, podbijajcie temat wpisami by nie zginęło w innych postach, może reszta polski też się dołoży do kosztów związanych z utrzymaniem startowisk w BW , ja też coś od siebie przelałem....

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Robsono » 17 lis 2014, 18:42

Grzero mało mało mało! :) ja bym dał kasę ale jak się żona dowie! :(

AndRand
Gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:48
Glajt: NOVA Mentor2
Uprząż: WV Wani
Telefon: Syść9Syść222SyśSyś0

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: AndRand » 17 lis 2014, 19:10

dorzucę się jak mi się uda wejśc z 25kg na grzbiecie ;)
a naprawde jestem ciekaw tego miejsca, bo tam teren wznosi się od samej Mszanki, co rokuje dobrze na przedpole... no i stok południowy...
...i cywilizowane miejsce na ognisko w tym lasku koło lądowania ;D
http://www.xcportal.pl/node/78121

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: Marcin Kalamat » 17 lis 2014, 20:37

To daje 3pkt do zimowego na Lubogoszcz ;) za 2 tygonie się zacznie ,ma być lekka zima bez śniegu fajnie by było polatać na Lubogoszczy .

isilweo
Student
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe startowiska - nowe potrzeby.

Post autor: isilweo » 18 lis 2014, 10:19

http://xcportal.pl/node/78213 nawet 4 pkt, reszta została przerobiona tak, żeby była suma 50pkt... a za 4pkt warto odwiedzic nowe startowisko! :)

ODPOWIEDZ