Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Kto, gdzie i kiedy się wybiera polatać?

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
jerzu
Pilot - Gawędziarz
Posty: 120
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:19
Glajt: GIN Boomerang X
Uprząż: Advance Impress 2
Team: UFO Team
Lokalizacja: Niepołomice

Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: jerzu » 26 lut 2011, 17:14

Hejka.

Mam propozycję odnośnie tytułów wątków w temacie "Wyjazd na latanie", a mianowicie proponuję aby zawsze w tytule była data (np. Lendak 27 luty - niedziela). Gdy zacznie się sezon i postów będzie więcej, będzie łatwiej się połapać w tym wszystkim.

Pozdrawiam

jerzu

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: mani3kxc » 20 sie 2013, 10:26

Podbijam temat, bardzo dobry pomysł Jerza nie jest brany pod uwagę.
Spróbujmy zrobić eksperyment i tytułujmy wątki w tym podforum wg. schematu. Będzie jasno i czytelnie.
Np.
ŚNIEŻNICA - 01.01.1970 - Dzień tygodnia - Dalszy opis.

Nie ma sensu powtarzać słów "wyjazd na latanie" w tym forum, bo 95% postów dotyczy tego samego.
Spróbujmy, bo czytelne forum to połowa sukcesu :)
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: 3apik » 20 sie 2013, 11:20

Pomysł bardzo dobry choć i tak jest dużo lepiej niż na preclu gdzie często w tytułach wątków występują takie słowa jak "dzisiaj", "jutro" czy nawet o zgrozo "teraz" itp. ;)

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: rycek » 20 sie 2013, 15:03

I jeszcze prośba aby w wątku np. z dnia 15.07.1970 roku dot. Śnieżnicy nie kontynuować go jeżeli chodzi o wyjazdy w następnych dniach np. 18.07.1970 roku na Szczeblu :) .
Tak często jest robione a przecież nie ma problemu z założeniem nowego wątku.
Pozdrawiam
Rysiek

Mazby
Nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 12:24

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: Mazby » 11 kwie 2015, 18:02

jeszcze prośba od świerzaka...proszę o dopisek nazwy góry przy miejscowości pod nią, bo w postach używacie określeń potocznych i nie ma jak tego znaleźć.

... nie wspomnę o dziale "Miejsca" gdzie koordynaty są ... jakie są... a może by podawać jednak dziesiętne wszędzie , bo łatwiej nimi operować. proponuje też dodawać koordynaty wejścia na ścieżkę (przy szosie) jako drugi punkt orientacyjny.
Obok góry pasowałoby nazwę miejscowości w nawiasach, bo tak się umawiacie na postach.

pozdro
...Mazby

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: czang » 12 kwie 2015, 05:18

słuchaj,ja jak nie kumałem co gdzie i jak. to dzwoniłem po ludziach i wszystko było jasne.

Mazby
Nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 12:24

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: Mazby » 12 kwie 2015, 09:51

czang pisze:słuchaj,ja jak nie kumałem co gdzie i jak. to dzwoniłem po ludziach i wszystko było jasne.


OK , moja wina... tak przez rozpęd pomyślałem, że można coś zaproponować. Wziąłem na serio temat: Temat postu: Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ? No wiesz, jestem nowy na forum i ..."nie kumam". Być może to przyzwyczajenie z "innych" forów (http://www.paraglidingforum.com/index.php) gdzie można coś ulepszać. Ale co kraj to obyczaj.
...Mazby

krakra99
Glajciarz
Posty: 208
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:35
Glajt: ADVANCE SIGMA 8
Telefon: 501432287
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: krakra99 » 12 kwie 2015, 11:14

Problemem nie jest to, ze cos zaproponowales tylko ton twojej wypowiedzi jest jakis wkurzajacy.Ty nie proponujesz tylko narzucasz.
Pomysl ze nikt nie bedzie bawil sie w bezsensowne koordynaty kiedy wszyscy wiedza o co chodzi,a swiezak jak chce to sie dowie.
Ale ty taki znowu swiezak nie jestes. pozdroo

Mazby
Nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 12:24

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: Mazby » 12 kwie 2015, 14:28

krakra99 pisze:Problemem nie jest to, ze cos zaproponowales tylko ton twojej wypowiedzi jest jakis wkurzajacy.Ty nie proponujesz tylko narzucasz.

nie jest moim celem wywoływanie jakiejś troll-zadymy. jeśli w tych paru słowach odczytałeś niewłaściwy ton...ja na to nic nie poradzę. Skoro o tym pisałem to jednak nie wszyscy wiedzą. ja o tym piszę bo podjąłem takie ryzyko. Ilu nowych nie odezwało się by nie narażać się na taki prysznic?
Strona jest bardzo dobra. Nie widziałem tak przygotowanej strony glajciarskiej. Na "Miejsca" ktoś się napracował nieźle. Szkoda, że nie poprawił paru szczegółów. koordynaty są raz takie raz inne a czasem błędne. Niewiele trzeba by było super,. Chyba, że zakładasz, że nikt więcej tu ma się nie zalogować?
Jeśli to prywatne forum i wszyscy wiedzą ... to po co jest forum?

Na innym poście oberwałem bo zaproponowałem pisanie koordynat dziesiętnych .Od czasu wprowadzenia trackerów i innych urządzeń opartych na GPS używa się dziesiętnych, gdyż to eliminuje błędy. Ostatnio w Maroku dostaliśmy SMS z koordynatami by odebrać przelotowca i błędy w minutach kosztowały nas ponad 250km w terenie a gościa odwodnienie. Mozna i na piechotę, ale poco/
Nie obrażajcie się na mnie tylko spójrzcie na to z perspektywy. Rutyna jest zabójcza.
Pozdrawiam i naprawdę nie trzeba mnie "olewać bym uschnął"...więcej nie zgłoszę żadnych wniosków....obiecuję
pozdrawiam
mazby
...Mazby

Awatar użytkownika
Grzesio RA
Glajciarz którego nie składa
Posty: 330
Rejestracja: 24 lis 2012, 00:18
Glajt: Ozone Enzo
Uprząż: Advance impress 2
Telefon: 880708131
Team: glajt group

Re: Jak pisać, żeby było czytelnie ?

Post autor: Grzesio RA » 12 kwie 2015, 20:08

Nie znam jeszcze żadnego nowego paraglajciarz który miał problem z trafieniem na jakiekolwiek startowisko . A jak czytam pana wypowiedzi to wygląda na to że każdy glajciaż w BW nie ma pojęcia o lataniu . Chciałbym zobaczyć pana w akcji . Moim zdanie forum i i prowadzenie całego stowarzyszenia jest najlepsze w polsce i raczej wszyscy się ze mną zgodzą .

Zablokowany