Jaworz

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Pełek
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 02 lut 2013, 23:05
Glajt: Skywalk Chili 2
Telefon: 509 018 847
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jaworz

Post autor: Pełek » 26 mar 2013, 08:46

Witajcie,
ja znowu pomarudzę, bo w czasie górskiego wędrowania przyszła mi do głowy kolejna góra z dojazdem dość wysoko i opcją południe a może i północ i chyba nie taka zła - szczególnie pod żagielek bo długie rozwinięcie wschód zachód, no i nie tak daleko do pól i łąk w jedną i drugą stronę by dało się lądować. Myślę o paśmie Jaworza i Sałasza (czyli kawałek nad Limanową).
Latał ktoś na tej górze? patrzył jak tam sytuacja wygląda? Wiem że ktoś powie że niepotrzebnie się zastanawiam bo jakby dało się latać to by miejscowi latali, ale jako nowicjusz mam te myśli chodząc po górkach i myślę się nimi dzielić. Start potrafiłem sobie wyobrazić z rejonu zarówno Sałasza jak i z okolicy wieży widokowej na Jaworzu.
Opinie ?
Zdjęcia lotnicze i ortofotomapy małych i średnich obszarów w rozsądnej cenie! http://www.gisproject.pl

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaworz

Post autor: eltomek » 26 mar 2013, 10:43

Pełek pisze:Wiem że ktoś powie że niepotrzebnie się zastanawiam bo jakby dało się latać to by miejscowi latali, ale jako nowicjusz mam te myśli chodząc po górkach i myślę się nimi dzielić.


Ja tam uważam, że fajna akcja. Fakt, że mamy startowiska na N, ale choćby dla samego waloru krajoznawczego warto poznać nowe miejsca. Jakies fotki poczyniłeś?

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaworz

Post autor: 13vajper » 26 mar 2013, 14:56

Z Szałasa się lata i to nawet dobrze, jednak górka nie do nauki ;-)
Kilka zdjeć https://plus.google.com/photos/11163569 ... 1227527729
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

matifly
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 436
Rejestracja: 21 paź 2012, 15:20
Telefon: 733433144
Team: GLAJT GROUP
Lokalizacja: Dobczyce/Wiśniowa

Re: Jaworz

Post autor: matifly » 26 mar 2013, 17:22

13vajper pisze:Z Szałasa się lata i to nawet dobrze, jednak górka nie do nauki ;-)
Kilka zdjeć https://plus.google.com/photos/11163569 ... 1227527729


"Nie masz zezwolenia na wyświetlanie tego albumu"
Proszę o zezwolenie :)

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Jaworz

Post autor: grzero » 26 mar 2013, 17:40

Zaintrygowałeś mnie tym Jaworzem , patrząc na GoogleMaps wydaje się to niezłym miejscem do polatania na kierunek S i SSE może też na N ale to tylko zdięcia satelitarne , muszę obczaić to miejsce , napisz z którego miejsca najlepiej tam wyjść , i jaki kolor szlaku o ile jest takowy oczywiście jak byś się tam wybierał w najbliższym czasie to również chętnie dotrzymam towarzystwa , telefon do mnie jest pod avatarem a co do Szałasza to Vajper ma rację , jest dla doświadczonych , problem z nim to przede wszystkim zawietrzna od Miejskiej Góry , startuje się też prosto w druty z niskim napięciem, oczywiście są poniżej startu ale jak by nie wybrało to..... brrrr ;)

ODPOWIEDZ