Ćwiczenia na ziemi

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

mikolec
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:14
Glajt: Ozone Rush
Uprząż: Wood Valley 2 AIR
Telefon: 608.659.666

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: mikolec » 20 maja 2012, 12:47

czang pisze:nie zapomnijcie o bielanach, pytajcie o cmentarz,może już wykosili?


wczoraj sprawdzałem i niestety nie jest wykoszone, a te małe krzaczki czasem wchodzą między linki...

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: czang » 21 maja 2012, 20:54

byłem dzisiaj i jest pięknie wykoszone, tylko poczekajcie aż siano zbiorą.

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: eltomek » 21 maja 2012, 21:18

Podawajcie koordynaty GPS, albo linka do map, będzie łatwiej.

Tymczasem, niedawno obczaiłem na razie na rowerku kolejne zacne miejsce w Krakowie: http://g.co/maps/ur83p.
Łąka spora, dziś po godz 18 przy pięknej pogodzie nie było nikogo, ale kiedyś widziałem tam rodzinki. To taka górka, z której nawet by się dało zlecieć przy SSW, ale w dole trochę wyższe trawy i parę krzaczorów. Tam gdzie zielona strzałka za to pięknie wydeptana trawa, no i raczej płaskie przedpole na południu. Wiatry wszystkie oprócz NW-N, bo ściana lasu może psuć zabawę.

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: 13vajper » 21 maja 2012, 21:30

Na ,,S,, Kraków

http://maps.google.pl/maps?q=50.029461, ... 1&t=h&z=17

bez psich dodatków nawet zlota można zrobić .,,S,, SW
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: flaytec » 27 maja 2012, 20:23

Ja polecam Park Jordana. Górka ok 15m, starty na dwa kierunki, pn wsch i pd wsch o ile pamietam.Z 50m przynajmniej można przelecieć no i pobawić się skrzydłem.Psich kupek nie stwierdziłem,i dzieciaki tez nie kręcą się za blisko,parę godzin tam bylismy kiedyś,mam nawet fotki .W zwykłe dni w tygodniu do popołudnia jest tam raczej pusto.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zwykle chodzę na lonisko w Czyzynach obok betonowego pasa, trawiasty pas w kierunku drogi.Bywają butelki czy śmieci które trzeba zebrać ale nie za wiele.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
joanna89
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2013, 11:07
Telefon: 880396317
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: joanna89 » 21 maja 2013, 17:50

Czy ćwiczy ktoś może na ziemi w Krakowie i byłby w stanie mi pokazać? ;) Latałam raz w życiu w tandemie i się zakochałam ;) Chciałabym popróbować z kimś, bo nie mam jeszcze swojego sprzętu ;)
I'm the hero of this story i don't need to be saved

Polo
Gawędziarz
Posty: 82
Rejestracja: 08 mar 2011, 06:27
Glajt: brak
Uprząż: brak
Telefon: 501659968
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Polo » 22 maja 2013, 17:21

ja bym Ci proponował zapisać się na kurs ,
wytłumaczą , dadzą sprzęt do ćwiczeń , nabiegasz się po łące ,
a nawet przelecisz w przestrzeni. I to wszystko pod okiem osoby która
zadba by było bezpiecznie.

Awatar użytkownika
joanna89
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2013, 11:07
Telefon: 880396317
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: joanna89 » 23 maja 2013, 11:15

Na kurs pewnie się zapiszę, ale na razie finansowo nie dam rady ;) Chciałam najpierw zobaczyć z bliska z czym to się je. Nie chcę się sama odrywać od ziemi dopóki nie będę przygotowana. Dbam o bezpieczeństwo ;)
I'm the hero of this story i don't need to be saved

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: 13vajper » 23 maja 2013, 14:09

joanna89 pisze:Na kurs pewnie się zapiszę, ale na razie finansowo nie dam rady ;) Chciałam najpierw zobaczyć z bliska z czym to się je. Nie chcę się sama odrywać od ziemi dopóki nie będę przygotowana. Dbam o bezpieczeństwo ;)

Witam.
Przejdę do konkretów - W ćwiczeniach jak i w lataniu muszą być zachowane pewne zależności.
Twoja waga i do tego trzeba dopasować wagę sprzętu/ rozmiar skrzydła uprzęży / nie zależnie czy to jest ćwiczenie czy latanie.
Nikt z latających nie powierzy Ci skrzydła na którym lata ani uprzęży - zrozumiałe . To jest wiele upadków i niepowodzeń, pociągnie skrzydło itp.
Mając jakiegoś wycierucha najlepiej w rozmiarze można zacząć ćwiczyć - z czym to jest związane, np. jeżeli dam Ci do ćwiczenia starą moją paralotnię to po pierwsze z racji rozmiaru do 110kg ciężko będzie Ci je stawiać, a na początku wszyscy robią to siłowo a nie technicznie nie mówiąc o utrzymaniu w powietrzu, czy bieganiu z nim, jak by Cię podniosło mogła byś zacząć latanie szybciej niż myślisz i nie jest to hallo. Siostrę kiedyś podczepiłem bo chciała spróbować podniosło na 1m i walneła na ziemie wiało moż 1.5m/s, a waży więcej ode mnie i długo to zapamięta.
Pewnie, że warto spróbować, a może to nie jest to. Jednak jeżeli uważasz że to Cię kręci i podołasz wyzwaniu popytaj na grupie może ktoś by odstąpił starą paralotnie w rozmiarze oraz uprząż za małą kwotę i do dzieła a może na pierwszy raz pożyczy. Spróbuj może taki wariant wypali - /wycierucha do 110kg na którym się uczyłem i na początku latałem mam, nie mam tylko uprzęży/ stary więc go nie szkoda. :P Jeszcze do przyszłego tygodnia jestem w Krakowie a ,,SOLWAJ,, ma wiele hektarów do ćwiczeń.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

Macieja
Pilot - Gawędziarz
Posty: 129
Rejestracja: 13 sie 2012, 19:00
Glajt: Mantra M4
Uprząż: Gin Gienie race 2
Telefon: 889675044
Lokalizacja: Gierczyce

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Macieja » 23 maja 2013, 21:17

Uprząż wam mogę pożyczyć. Stary charly ma solidny protektor więc można jezdzić na dupsku. :D
Pozdrawiam
Maciek.

ODPOWIEDZ