Ćwiczenia na ziemi

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Polo
Gawędziarz
Posty: 82
Rejestracja: 08 mar 2011, 06:27
Glajt: brak
Uprząż: brak
Telefon: 501659968
Lokalizacja: Kraków

Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Polo » 23 mar 2011, 07:14

Pytenie od początkującego.

Gdzie w Krakowie lub okolicach , jest dobre miejsce do ćwiczenia
z skrzydłem ( ground handling ) , oraz pytanie o górki do ćwicznia pierwszych zlotów,
zanim się odważę na Podobin...

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: William » 23 mar 2011, 08:04

Idź na kurs paralotniowy. Tam będziesz fachowo obsłużony. Polecam Alti Paralotnie w Międzybrodziu Żywieckim.
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

Polo
Gawędziarz
Posty: 82
Rejestracja: 08 mar 2011, 06:27
Glajt: brak
Uprząż: brak
Telefon: 501659968
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Polo » 23 mar 2011, 08:20

i co to jest jakaś tajemnica ? i dopiero na kursie mi powiedzą gdzie można poćwiczyć ?

Awatar użytkownika
jerzu
Pilot - Gawędziarz
Posty: 120
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:19
Glajt: GIN Boomerang X
Uprząż: Advance Impress 2
Team: UFO Team
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: jerzu » 23 mar 2011, 11:17

Polo pisze:i co to jest jakaś tajemnica ? i dopiero na kursie mi powiedzą gdzie można poćwiczyć ?


Hej.

Znajdź jakieś pole, które jest nieużytkiem (wtedy masz pewność, że nie narazisz się właścicielowi). Ważne jest aby łąka nie była otoczona przeszkodami, które zaburzają ruch powietrza. Zaczynaj ćwiczyć przy słabym wietrze - np. do 3 m/s, a później możesz ćwiczyć nawet przy bardzo silnym wietrze. Im więcej będziesz ćwiczył na ziemi, tym bardziej będziesz rozumiał zachowanie skrzydła w powietrzu. Ćwicz podchodzenie pod skrzydło, naucz się sterować tylnymi taśmami. Ćwicz, ćwicz, ćwicz.

jerzu

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: adaho » 23 mar 2011, 12:22

Polecam fort Bodzów . Ale tylko na wschód . Jedzie się na Tyniec i skręca się za jednostka wojskową w ul Widłakową . Z tym , że słyszałem że ostatnio porósł krzaczorami . Dobra górka - ale trochę dalej to Stradomka . Ma jakieś 80 m . I dużą łąkę na szczycie . Można tam spokojnie poćwiczyć . Pierwsze zloty można robić z połowy stoku . najlepsze kierunki to południe , południowy zachód .

Polo
Gawędziarz
Posty: 82
Rejestracja: 08 mar 2011, 06:27
Glajt: brak
Uprząż: brak
Telefon: 501659968
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Polo » 23 mar 2011, 14:11

dzieki , za podpowiedzi , jesienią zrobiłem I część kursu , wiosną zacznę II ,
chiałem sobie poprzypominać - bo wiadomo przez pół roku zimy można zapomnieć co i jak.

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: mani3kxc » 23 mar 2011, 19:21

Ja to bym od Bodzowa uciekał, masa krzaków i brudu ;)

Do zabawy nawet Błonia wystarczają ;). z Maćkiem Ziętara i Marcinem Oświęcimką czasami po pół dnia kozaczyliśmy.

Maciek zna też fajną łąkę gdzieś w okolicach ZOO, ale o szczegóły muszę go popytać, bo nie pamiętam dokładnej lokalizacji (taki klasztor jakiś na Zachód od Krakowa niedaleko drogi na tyniec)

Dzisiaj był idealny dzień do zabawy, pamiętaj o kasku!
Pozdro!
;)
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: Marcin Kalamat » 23 mar 2011, 20:41

Ja znam pare fajnych miejsc .Barycz stare wysypisko kierunek NE ,N mały bodzów kierunki W,SW,S,SE,E ,bez krzaków .no i do zlotów stradomka .żagiel troche dalej w pińczowie piękny garb do polatania a na dole można poćwiczyć kierunek SW .

yagyelsky
Gawędziarz
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2011, 11:54
Glajt: Nova Mamboo
Uprząż: Sup'Air Randonneuse
Lokalizacja: Kraków

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: yagyelsky » 23 mar 2011, 21:23

Witam!
Ja się ciorałem (i nadal to robię) na Błoniach, łąkach nowohuckich, lotnisku na Czyżynach i (oczywiście) Pobiedniku. Na tym ostatnim dobrze zapytać gdzie się ustawić żeby nie przeszkadzać komuś. Bodzów jest dość zakrzaczony, mam niemiłe wspomnienia :arrow: godzina plątania glajta i 80% skóry zdjęte z ciała :lol: Stradomka też mnie raz zaskoczyła :arrow: stałem pod skrzydłem jak łupnął szkwał, wyrwało mnie z butów i wrzuciło na róże, w dodatku obróciło skrzydłem na tych różach, :arrow: Korzec zarobił przeszło 200pln :D
Według mnie na ground handling lepsza jest płaska łąka. Wiadomo, że trudniej utrzymać skrzydło bo przepływ jest poziomy ale to chyba po to się robi żeby się uczyć więc to lepiej, że gorzej ;)
Daj znać jak się kiedyś będziesz wybierał, zawsze to raźniej i można się skrzydłami wymienić żeby było ciekawiej :D
Marcin Kalamat pisze:.Barycz stare wysypisko kierunek NE ,N mały bodzów kierunki W,SW,S,SE,E ,bez krzaków

Czy możnaby prosić o namiary tych miejsc? Najlepiej współrzędne geograficzne.
A ja mam pytanie, które pasuje jak ulał do tego tematu. Mianowicie widziałem taki trick, w którym trzyma się napełnione skrzydło nie nad sobą a z boku tak, że końcówka dotyka ziemi. Mógłby ktoś poradzić jak się coś takiego robi? Link do odpowiedniego filmiku również mile widziany :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
William
Pilot - Gawędziarz
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2011, 13:13
Glajt: Freex Serum
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Bochnia

Re: Ćwiczenia na ziemi

Post autor: William » 23 mar 2011, 21:59

Na Bodzowie to pierwszą szmatę na tych krzakach potargałem :-)
Paralotniarze nie umierają, idą do piekła bo tam jest dobra terma :-)

ODPOWIEDZ