Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: szymon.strus » 23 sty 2015, 22:44

Marcin jesli te Koninki wypala to nie ma sensu Snieznica. Poza tym ze Snieznicy na Ciecien to masz z 5 km w lini prostej.

/S.

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Winger » 24 sty 2015, 02:57

Czy kamerka na Skrzętli jest potrzebna, skoro istnieje kamerka na lotnisku w Łososinie?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Marcin Kalamat » 24 sty 2015, 07:39

Szymon nie możesz porównywać stacji Ciecień do góry Śnieżnica ,stacja na cietku ma zaburzone odczyty na kierunki północne ,jeśli stacja w Koninkach będzie to ok. można odpuścić stację na Śnieżnicy ale i tak uważam że najlepsza (królowa wysp) powinna mieć stację a Śnieżnica najlepsza jest w wyspowym ,2.stacja w rejonie Skrzętli no niby jest kamera na lotnisku ale tylko kamera brak odczytu siły wiatru i kierunku ,chyba to jest najbardziej istotne ,można by się dogadać z lotniskiem i u nich postawić profeskę (profesjonalna stację ) koszty by się rozłożyły ,to tyle jakieś pytania ?pozdrawiam

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: szymon.strus » 24 sty 2015, 10:57

Winger,

Koszt kamery to mniej jak 20 USD + zrobienie okienka w obudowie. Jak juz Tomek sie przegrzebie przez obsluge tej kamerki to nie ma co zalowac tylko montowac do kazdej ze stacji.

Marcin,

Lotnisko to jest dobra opcja jakby cos dorzucili do tego interesu :) W przeciwnym wypadku to raczej istotne jest zeby stacja byla wyzej. Idealnie by bylo zeby wisiala gdzies przy startowisku na Skrzetli ale pewnie ktos by ja zap...

/S.

AndRand
Gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 16 sie 2013, 20:48
Glajt: NOVA Mentor2
Uprząż: WV Wani
Telefon: Syść9Syść222SyśSyś0

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: AndRand » 24 sty 2015, 16:49

Marcin Kalamat pisze:tylko kamera brak odczytu siły wiatru i kierunku ,chyba to jest najbardziej istotne ,można by się dogadać z lotniskiem i u nich postawić profeskę (profesjonalna stację ) koszty by się rozłożyły ,to tyle jakieś pytania ?pozdrawiam

To do pełnej profeski brakuje rękawa, który pokaże kierunek i silę wiatru. Dobry jest widok na jakąś górę to widać pułap (z ktorego i temperatury wiadomo o wilgotnosci) i rodzaj chmur.

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Marcin Kalamat » 24 sty 2015, 20:14

http://aph.org.pl/kamera/ rękaw jest na tym maszcie w sezonie oczywiście.

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: Winger » 24 kwie 2015, 18:05

I gdzie ten numer konta do dobrowolnych wpłat za pracę w temacie?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 09 lip 2015, 20:19

Drodzy, kolejna stacja meteo jest prawie gotowa do zawieszenia.
Nowy model jest dużo mniejszy i lżejszy, ma sporo usprawnień w stosunku do poprzedniej wersji (ale to są takie usprawnienia, które pewnie tylko mnie cieszą :) ma np. bardzo fajny układ ładowania akumulatora, pomiary napięć na płytce, więc mam mniej "pająków" itd), ale kamerki niestety nie ma. Wiem o tym, że niektórzy ją bardzo chcą, ja też ją bardzo chcę i obiecuję zrobić (nawet ją już kupiłem), ale w najbliższym czasie nie będę miał na to czasu. Będzie konieczna przesiadka na zupełnie inny mikrokontroler, a więc i przepisanie kodu, ale jeśli wyrazicie, że jest w tym sens to da się zrobić - Wasz dotychczasowy doping (i cierpliwość) bardzo mnie motywował, więc pewnie pomożecie i tym razem :) W głowie mam sporo kolejnych pomysłów na usprawnienia, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Stacja leży na razie u mnie na balkonie i się testuje (wyniki pomiarów są tutaj http://meteojs.lab42.pl/stacja7/#/), w międzyczasie Tomek "Guma" będzie wykonywał elementy montażowe.

EDIT: walczę jeszcze z pewnymi niestabilnościami, które chyba udało się poprawić, ale jeszcze trochę testów jest potrzebne.

Zdrówka
elTomek

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: eltomek » 24 sie 2015, 10:22

Mamy kolejną stację gotową do powieszenia. Tomek "Guma" przygotował świetny montaż, zostało to poskładane w całość, działa (http://meteojs.lab42.pl/stacja7/#/)
Miejsca docelowe proponowana wcześniej Mogielica i proponowany przeze mnie Szczebel. Piotr Prezes będzie się orientował w możliwościach wykorzystania istniejących masztów.

Stacja na Cietku czeka na wymianę płytki.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2015, 10:29 przez eltomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flaytec123
Gawędziarz
Posty: 59
Rejestracja: 12 lut 2014, 13:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kolejna stacja meteo w BW ma sens?

Post autor: flaytec123 » 25 sie 2015, 19:48

Potrzebujecie kogoś do powieszenia?
Tel 534179725 Ściągam glajty z drzew. 20 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.Poprzednie moje konto na tym forum to flaytec.

ODPOWIEDZ