stacja

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

stacja

Post autor: rycek » 29 lip 2015, 22:02

Czyżby stacja na Cietku padła ? :( Zatrzymała się po piętnastej i stoi ...
Będzie bida.
Rysiek

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: eltomek » 29 lip 2015, 22:37

rycek pisze:Czyżby stacja na Cietku padła ? :( Zatrzymała się po piętnastej i stoi ...
Będzie bida.
Rysiek
No stoi, myślę co może być przyczyną. Po cichu liczę, że Prezes nie zapłacił rachunku za kartę sim ;)

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: rycek » 30 lip 2015, 08:33

Nie zapłacił i do tego ostatnio się nie pokazuje. Może nie wylądował na Białorusi ... :shock:
Rysiek

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: eltomek » 07 sie 2015, 11:47

Poszukiwany jest chętny do wyjścia na drzewo i zresetowania stacji. Będzie to łatwiejsze niż ściąganie jej na ziemię.
Żeby ją zresetować trzeba odkręcić 4 wkręty imbusowe, 6 wkrętów krzyżakowych, nacisnąć przycisk, a następnie skręcić ;-)
Spróbuję wtedy zdalnie zaktualizować stacji software, bo znalazłem (i poprawiłem) błąd w kodzie, który mógł spowodować aktualny jej stan.

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: jasiu » 09 sie 2015, 16:33

Chętni się znaleźli i stacja już działa :) Grzesiu właśnie zchodzi z drzewa...

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: eltomek » 16 sie 2015, 13:55

Dziękuję chłopaki!

Taka informacja dla wszystkich: w oprogramowaniu stacji na Cietniu jest błąd, którego nie mogę usunąć zdalnie. Błąd objawia się głównie podczas burzy oraz (rzadko ale jednak) przy normalnej pogodzie, a polega na tym, że stacja pokazuje kosmiczną prędkość wiatru, np 30m/s, 60m/s albo nawet 500m/s.

Skąd odczytując zdecydować czy to błąd, a nie tak silny wiatr? Wiatr rzadko jest tak mocny na Ziemii (500m/s, na Jowiszu może prędzej), albo w pogodę, w którą w ogóle sprawdzamy odczyty przed wybraniem się na latanie (30m/s) i jeśli prędkość minimalna w pomiarze jest na realnym poziomie paru m/s i bezpośrednio sąsiadujące odczyty są normalne no to wiadomo, że to błąd.
W drugiej stacji (http://meteojs.lab42.pl/stacja7/) błąd jest naprawiony i wiatr nie jest już tak porywisty :-)

Pozdrawiam,
Tomek

EDIT: najmocniej wszystkich przepraszam za stację, dziś rano znów padła, czego powodem jest wyżej opisany problem. Wiem, że to już niepoważnie wygląda, bo to już trzeci raz w ciągu roku, gdy stacja pada.... Studiuję dokumentację do mikrokontrolera właśnie, żeby się upewnić, że błąd jest rzeczywiście na 100% naprawiony.

jasiu
Prezes SPBW
Posty: 236
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:19
Glajt: UP Meru
Uprząż: KORTEL Kanibal Race2
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: jasiu » 19 sie 2015, 09:16

Tomek, bieda bez tej stacji straszna. Może lepiej dokończyć tą drugą i zawiesić ja jak najszybciej na Cietku a tą z Cietka zdjąć i zrobić jej porządny tuning? Kiedy najwcześniej byłoby to możliwe?

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: stacja

Post autor: eltomek » 19 sie 2015, 11:52

Dobra, pogadaliśmy z Jasiem, to teraz napiszę o co chodzi.
Nie ma potrzeby ściągać stacji z drzewa. Żeby naprawić stację trzeba w niej wymienić płytkę z mikrokontrolerem. Jest ona nasunięta na płytę "główną".
Tak to wygląda z góry: bez płytki https://photos.google.com/album/AF1QipO ... eIBuDxLnfj, oraz z płytką: https://photos.google.com/album/AF1QipO ... 1kWQkxNINO - 2 rzędy pinów trzeba spasować i nasunąć. Dodatkowo na piny na górze idą 2 nasuwane pojedyncze złącza, które trzeba przepiąć. To jest proste, jak coś to telefonicznie możemy się naprowadzać :-)
Sama wymiana potrwa moment, ale trzeba dostarczyć ode mnie nową płytkę i przekazać osobie chętnej do wykonania operacji na drzewie. Ja jestem uziemiony teraz niestety.

Do soboty włącznie wygląda na to, że będzie łeb urywało, więc na drzewo wychodzić przy takim wietrze jest ryzykowne.
Ściąganie stacji z drzewa (jeśli po założeniu nowej płytki zadziała) nie jest potrzebne, a to dość logistycznie ciężka przeprawa.
Niedługo złożymy z Gumą drugą stację do końca. Do czasu naprawienia można patrzeć na stację na Skrzyczniaku: http://akl.prz.edu.pl/skrzyczne/

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 929
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: stacja

Post autor: szymon.strus » 19 sie 2015, 20:40

"najblizszy czynny taras widokowy we wroclawiu" :P

ODPOWIEDZ