Wyciągarka

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

brachup
Pilot - Gawędziarz
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2011, 21:14
Glajt: Windtech Zephyr
Uprząż: Sky Paragliders
Lokalizacja: Tarnów

Wyciągarka

Post autor: brachup » 17 gru 2012, 14:37

Witam.

Wspólnie z kolegą zastanawiamy się nad zakupem wyciągarki. Oprócz zakupu samego sprzętu musimy sobie wyrobić uprawnienia na wyciągarkowego + kierownik startu. Tak się zastanawiamy czy wogóle ktoś byłby zainteresowany przyjazdem w rejony Tarnowa polatać? Nie chodzi nam tyle o zarobek co o rekreacje. Bylibyśmy bardzo zadowoleni gdyby zakup sprzętu wrócił się po 2 latach. Czy ktoś miał do czynienia z podobnym tematem?

brachup
Pilot - Gawędziarz
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2011, 21:14
Glajt: Windtech Zephyr
Uprząż: Sky Paragliders
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyciągarka

Post autor: brachup » 19 gru 2012, 18:47

Nadmieniam, że do dyspozycji byłoby również lądowisko w Szczurowej i start we wszystkich kierunkach.

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Wyciągarka

Post autor: Marcin Kalamat » 20 gru 2012, 10:23

Start odbywać się będzie też ze Szczurowej ? podaj jakieś namiary gdzie ? ile km od Krakowa i czy w tej okolicy są jakieś strefy TMA CTR ATZ strefy niebezpieczne .B o ja myślę pod kątem przelotowym a koło Tarnowa zaczynają się strefy więc trzeba wszystko sprawdzić by latać bezpiecznie.

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciągarka

Post autor: dawid » 20 gru 2012, 10:31

Fajny pomysł, jakby się ekipa zebrała to zawsze by była alternatywa dla wyspowego.
---------
Dawid

Awatar użytkownika
nawrocki
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:51
Glajt: Axis Vega II
Uprząż: Advance Impress II
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyciągarka

Post autor: nawrocki » 20 gru 2012, 21:55

Nie w Szczurowej tylko w Strzelcach Małych. To jakieś 50 km na wschód od Krakowa. Jeśli chodzi o strefy to loty we wszystkich kierunkach za wyjątkiem W bo kilka km na zachód zaczyna się TMA Kraków. Start na kierunki E -W, w planach był także na N - S ale nie wiem czy to już zrobili. Cudów tam nie ma bo pasa jest jakieś 600 m więc w grę wchodzi praktycznie tylko stacjonarka a nie wiem czy ktokolwiek szarpnie się na taki zakup. Kiedyś jak sam miałem zajawkę na hole właśnie tam to myślałem o malince i holowaniu przez bloczek. Miałem tam upatrzone miejsce na kierunek N - S ale do holowania 1 osoba to trochę mało :).

ODPOWIEDZ