Strona 1 z 1

stacja

: 29 lip 2015, 22:02
autor: rycek
Czyżby stacja na Cietku padła ? :( Zatrzymała się po piętnastej i stoi ...
Będzie bida.
Rysiek

Re: stacja

: 29 lip 2015, 22:37
autor: eltomek
rycek pisze:Czyżby stacja na Cietku padła ? :( Zatrzymała się po piętnastej i stoi ...
Będzie bida.
Rysiek
No stoi, myślę co może być przyczyną. Po cichu liczę, że Prezes nie zapłacił rachunku za kartę sim ;)

Re: stacja

: 30 lip 2015, 08:33
autor: rycek
Nie zapłacił i do tego ostatnio się nie pokazuje. Może nie wylądował na Białorusi ... :shock:
Rysiek

Re: stacja

: 07 sie 2015, 11:47
autor: eltomek
Poszukiwany jest chętny do wyjścia na drzewo i zresetowania stacji. Będzie to łatwiejsze niż ściąganie jej na ziemię.
Żeby ją zresetować trzeba odkręcić 4 wkręty imbusowe, 6 wkrętów krzyżakowych, nacisnąć przycisk, a następnie skręcić ;-)
Spróbuję wtedy zdalnie zaktualizować stacji software, bo znalazłem (i poprawiłem) błąd w kodzie, który mógł spowodować aktualny jej stan.

Re: stacja

: 09 sie 2015, 16:33
autor: jasiu
Chętni się znaleźli i stacja już działa :) Grzesiu właśnie zchodzi z drzewa...

Re: stacja

: 16 sie 2015, 13:55
autor: eltomek
Dziękuję chłopaki!

Taka informacja dla wszystkich: w oprogramowaniu stacji na Cietniu jest błąd, którego nie mogę usunąć zdalnie. Błąd objawia się głównie podczas burzy oraz (rzadko ale jednak) przy normalnej pogodzie, a polega na tym, że stacja pokazuje kosmiczną prędkość wiatru, np 30m/s, 60m/s albo nawet 500m/s.

Skąd odczytując zdecydować czy to błąd, a nie tak silny wiatr? Wiatr rzadko jest tak mocny na Ziemii (500m/s, na Jowiszu może prędzej), albo w pogodę, w którą w ogóle sprawdzamy odczyty przed wybraniem się na latanie (30m/s) i jeśli prędkość minimalna w pomiarze jest na realnym poziomie paru m/s i bezpośrednio sąsiadujące odczyty są normalne no to wiadomo, że to błąd.
W drugiej stacji (http://meteojs.lab42.pl/stacja7/) błąd jest naprawiony i wiatr nie jest już tak porywisty :-)

Pozdrawiam,
Tomek

EDIT: najmocniej wszystkich przepraszam za stację, dziś rano znów padła, czego powodem jest wyżej opisany problem. Wiem, że to już niepoważnie wygląda, bo to już trzeci raz w ciągu roku, gdy stacja pada.... Studiuję dokumentację do mikrokontrolera właśnie, żeby się upewnić, że błąd jest rzeczywiście na 100% naprawiony.

Re: stacja

: 19 sie 2015, 09:16
autor: jasiu
Tomek, bieda bez tej stacji straszna. Może lepiej dokończyć tą drugą i zawiesić ja jak najszybciej na Cietku a tą z Cietka zdjąć i zrobić jej porządny tuning? Kiedy najwcześniej byłoby to możliwe?

Re: stacja

: 19 sie 2015, 11:52
autor: eltomek
Dobra, pogadaliśmy z Jasiem, to teraz napiszę o co chodzi.
Nie ma potrzeby ściągać stacji z drzewa. Żeby naprawić stację trzeba w niej wymienić płytkę z mikrokontrolerem. Jest ona nasunięta na płytę "główną".
Tak to wygląda z góry: bez płytki https://photos.google.com/album/AF1QipO ... eIBuDxLnfj, oraz z płytką: https://photos.google.com/album/AF1QipO ... 1kWQkxNINO - 2 rzędy pinów trzeba spasować i nasunąć. Dodatkowo na piny na górze idą 2 nasuwane pojedyncze złącza, które trzeba przepiąć. To jest proste, jak coś to telefonicznie możemy się naprowadzać :-)
Sama wymiana potrwa moment, ale trzeba dostarczyć ode mnie nową płytkę i przekazać osobie chętnej do wykonania operacji na drzewie. Ja jestem uziemiony teraz niestety.

Do soboty włącznie wygląda na to, że będzie łeb urywało, więc na drzewo wychodzić przy takim wietrze jest ryzykowne.
Ściąganie stacji z drzewa (jeśli po założeniu nowej płytki zadziała) nie jest potrzebne, a to dość logistycznie ciężka przeprawa.
Niedługo złożymy z Gumą drugą stację do końca. Do czasu naprawienia można patrzeć na stację na Skrzyczniaku: http://akl.prz.edu.pl/skrzyczne/

Re: stacja

: 19 sie 2015, 20:40
autor: szymon.strus
"najblizszy czynny taras widokowy we wroclawiu" :P