NIE STARTOWISKA do PPG

Dyskusje o miejscach w których latamy.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

NIE STARTOWISKA do PPG

Post autor: flaytec » 26 mar 2012, 16:21

Byłem dziś na PN Krakowa i w rejonie Fortu zielonki znalazłem spory teren, niemal płaski o kierunkach Pn-Pł .Jeśli ktoś szuka czegoś blisko Krakowa do startu na PPG to to miejsce się nada.Można nawet dojechać zwykłym autem.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 06:05 przez mani3kxc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniam nazwę tematu, żeby nie sugerować, że można startować z każdej ładnie wyglądającej łąki. Jeszcze znajdzie się ktoś kto powoła się na ten news na naszym forum przed sądem.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: STARTOWISKA do PPG

Post autor: 3apik » 26 mar 2012, 17:55

Tak konfrontując punkty orientacyjne to cosi mnie się widzi że to miejsce to jeszcze głęboko w CTR-e Balic leży.
http://www.fis.pansa.pl/sektory_FIS/KK_A2.jpg

A z tego co wiem to Balice od jakiegoś czasu niechętnie dają pozwolenie na loty PPG w CTR. Tym bardziej że to miejsce leży prawie w osi pasa i to od strony z której odbywa sie większość podejść do lądowania.

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NIE STARTOWISKA do PPG

Post autor: flaytec » 28 mar 2012, 09:18

Przepraszam. Nie wziołem pod uwagę ze ktoś może kierować sie przepisami .Za to będzie to dobra łączka do zabawy ze skrzydłem itp.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Awatar użytkownika
molu
Student
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2012, 15:59
Glajt: Ellus3

Re: NIE STARTOWISKA do PPG

Post autor: molu » 28 mar 2012, 10:13

flaytec pisze:Przepraszam. Nie wziołem pod uwagę ze ktoś może kierować sie przepisami .


Dobre.. w takim razie czym się należy kierować startując w obrębie CTR?

T.

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: NIE STARTOWISKA do PPG

Post autor: 3apik » 28 mar 2012, 12:53

flaytec pisze:Przepraszam. Nie wziołem pod uwagę ze ktoś może kierować sie przepisami .

No wiesz co?!
To było mocne :lol:
O ile na robienie dupozlotów lub nawet szwędanie się "dupom po krzokach" na żaglu na jakimś krawęzniku mozna przymknąć oko to start PPG to chyba już troszkę inna sprawa. Wiem że jak historia uczy pewnie znajdą się tacy co wystartują i bez zgody mając wszystko w d. ale raczej oficjalnie bym tego nie polacał ;)

flaytec pisze:Za to będzie to dobra łączka do zabawy ze skrzydłem itp.

No to już inna bajka. Fajnych łączek do ćwiczeń nigdy za wiele. Szkoda że mam do niej tak "daleko" bo wygląda fajnie.
Niby w Krakowie są Błonia ale zasrane na lewa stronę bo pół miasta tu z psami przyjeżdża. Poza tym te psy trochę stresują bo często sie szmatą interesują bardziej niż lubię. Jest jeszcze dość fajna łączka na Bielanach ale czasem jest zapuszczona.

rycek
Pilot - Gawędziarz
Posty: 161
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:20
Glajt: Ozone Rush 3
Telefon: 50205214dwa
Lokalizacja: Kraków

Re: NIE STARTOWISKA do PPG

Post autor: rycek » 29 mar 2012, 22:38

3apik pisze:
flaytec pisze:Przepraszam. Nie wziołem pod uwagę ze ktoś może kierować sie przepisami .

No wiesz co?!


Oj tam, oj tam,
:D :D :D :D :D
Rysiek

ODPOWIEDZ