Weekend 20,21 października

Kto, gdzie i kiedy się wybiera polatać?

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: 3apik » 21 paź 2012, 20:56

Znaczy się napędzili stracha słowackim policjantom bo nie uciekali w krzaki i z tego tytułu mogą mieć nieprzyjemności ;)
No jak nie zgłosili latania to faktycznie nie ładnie ale czy ichnia policja jest na bieżąco z kontrolą lotów i sprawdzają takie rzeczy?
Może się dowiemy.

Awatar użytkownika
Jarek
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2011, 21:55
Glajt: typowy materac ;)
Uprząż: Woody Valley X-Rated
Team: Tatra Paragliding
Lokalizacja: Waksmund - Nowy Targ
Kontakt:

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: Jarek » 21 paź 2012, 21:44

sprawdzają raczej tylko w sytuacji gdy na starcie jest gromada polskich pilotów bez zgody na latanie :D

mgo
Student
Posty: 35
Rejestracja: 02 wrz 2011, 18:21
Glajt: Ozone Delta 2
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: mgo » 22 paź 2012, 10:35

Jak się chce latać z Łomnicy a nawet na Lendaku to trzeba się skontaktować z lokalersami - Muzyk, Malina, itd, albo ze Słowakami - http://www.relaxfly.sk (najlepiej ksiądz Andy Legutki).
Południowa strona Tatr jest w TMA i CTR Popradu, ale Poprad to nie jest lotnisko JFK i da się z chłopami z wieży dogadać, lokalersi mają wypracowany delikatny układ i dobrze by było tego nie spierd....
Mam nadzieję że się nie narobiło dziadostwa.
Przy okazji, nie wolno wjeżdżać na leśną drogę która biegnie pod startowiskiem na Lendaku, nie wolno zostawiać tam samochodów, auta zostawiamy na łące, po lewej stronie od wjazdu i wchodzimy z buta.
--
mgo

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: grzero » 22 paź 2012, 19:31

Więc było to tak.... :) Cały dzień na Łomnicy latali piloci Polscy i Słowaccy , Słowacy choć u siebie byli w znacznej mniejszości mimo to "nasi" założyli że mimo że jest ich nie dużo to Słowacy zadzwonili na wieżę na lotnisko w Popradzie i jest OK . Niestety nikt nie zadzwonił i "wieża" się wku.... i zadzwoniła na Policję . Razem z policjantami przyjechał koleś z lotniska żeby policjanci wiedzieli co i jak. Wpadli na lądowisko i mimo że ktoś krzyknął żeby sp... , stanowczym głosem typu "stój bo strzelę ci w plecak " zatrzymali wszystkich jak stali... ( strasznie się wydzierali) Pozbierali wszystkim dowody osobiste a ci co wmawiali im że nie mają bo w samochodzie zagrozili zarekwirowaniem "padaka" . Wszyscy zostali pouczeni przez gościa z lotniska " że to dla naszego bezpieczeństwa" i że " oni o nas wiedzą jak latamy bo nas widzą z lotniska" ale " należy zgłaszać loty na wieżę i możemy latać" potem policjanci zadzwonili na wieżę i wstawili się za nami żeby nie robić z tego sprawy bo polscy piloci zostali pouczeni i już nie będą robić syfu w CTR Poprad ... więc podsumowując - Przed lotem na Łomnicy należy zadzwonić na wieżę i zgłosić że zamierza się latać to nad górką , lub że planuje się przelot z Łomnicy na ...( gdzie tam się chce) i można sobie latać . Jeśli zaś chodzi o Lendak to znajduje się on na skraju CTR-u i od Słowaków wiem że jak się wisioruje to oni nigdy nie zgłaszają ale jak już chce się lecieć na Tatry to należy zgłosić taki lot. Tutaj numer na wieżę od Słowaka spotkanego w niedzielę na Lendaku : +421 527722981

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: 3apik » 22 paź 2012, 21:17

No i teraz wszystko jest jasne jak słońce.
Dzięki! :-)

Takie informacje powinny być propagowane właśnie po to aby uniknąć ewentualnych nieporozumień i psucia wypracowanych relacji.

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Spyrkowa - Podobin

Post autor: Piotr Klimek » 22 paź 2012, 21:47

eltomek pisze:
Florek pisze:Chyba że pozostaje opcja Porobin_Spyrkowa. Ale nie jest do chyba górka do polatania o tej porze roku....


Ja się zastanawiam, czy to w ogóle jest górka do polatania, bez względu na porę roku...

------------------------------------------------------------------------------------------------
Racja. Ze Spyrkowej to tylko zloty można robic:/
http://www.xcportal.pl/launch-site/pols ... n-spyrkowa

Piotr (> Klimek

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: mani3kxc » 23 paź 2012, 06:07

grzero pisze:Więc było to tak.... :) Cały dzień na Łomnicy latali piloci Polscy i Słowaccy , Słowacy choć u siebie byli w znacznej mniejszości mimo to "nasi" założyli że mimo że jest ich nie dużo to Słowacy zadzwonili na wieżę na lotnisko w Popradzie i jest OK . Niestety nikt nie zadzwonił i "wieża" się wku.... i zadzwoniła na Policję . Razem z policjantami przyjechał koleś z lotniska żeby policjanci wiedzieli co i jak. Wpadli na lądowisko i mimo że ktoś krzyknął żeby sp... , stanowczym głosem typu "stój bo strzelę ci w plecak " zatrzymali wszystkich jak stali... ( strasznie się wydzierali) Pozbierali wszystkim dowody osobiste a ci co wmawiali im że nie mają bo w samochodzie zagrozili zarekwirowaniem "padaka" . Wszyscy zostali pouczeni przez gościa z lotniska " że to dla naszego bezpieczeństwa" i że " oni o nas wiedzą jak latamy bo nas widzą z lotniska" ale " należy zgłaszać loty na wieżę i możemy latać" potem policjanci zadzwonili na wieżę i wstawili się za nami żeby nie robić z tego sprawy bo polscy piloci zostali pouczeni i już nie będą robić syfu w CTR Poprad ... więc podsumowując - Przed lotem na Łomnicy należy zadzwonić na wieżę i zgłosić że zamierza się latać to nad górką , lub że planuje się przelot z Łomnicy na ...( gdzie tam się chce) i można sobie latać . Jeśli zaś chodzi o Lendak to znajduje się on na skraju CTR-u i od Słowaków wiem że jak się wisioruje to oni nigdy nie zgłaszają ale jak już chce się lecieć na Tatry to należy zgłosić taki lot. Tutaj numer na wieżę od Słowaka spotkanego w niedzielę na Lendaku : +421 527722981


Świetna informacja! :)
Dokładnie to samo usłyszałem od Zupy, także cieszę się, że pojawiły się jasne zasady dotyczące latania po tamtej stronie.
Myślicie, że nie będzie problemów komunikacyjnych/językowych z wieżą, "po polskiemu bez probljemu"? ;)

Wiem, że niedługo ma się pojawić oficjalne info na grupie w tej sprawie, tak aby nie pojawił się jakiś kamikaze który zniszczy system.

(Na marginesie, na Żarze było genialnie acz zlotowo ;))
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Weekend 20,21 października

Post autor: 3apik » 23 paź 2012, 08:15

mani3kxc pisze:Świetna informacja! :)
Dokładnie to samo usłyszałem od Zupy, także cieszę się, że pojawiły się jasne zasady dotyczące latania po tamtej stronie.
Myślicie, że nie będzie problemów komunikacyjnych/językowych z wieżą, "po polskiemu bez probljemu"? ;)

Wiem, że niedługo ma się pojawić oficjalne info na grupie w tej sprawie, tak aby nie pojawił się jakiś kamikaze który zniszczy system.

(Na marginesie, na Żarze było genialnie acz zlotowo ;))


Co do języka też się juz nad tym zastanawiałem. Niby "w sklepie" się można dogadać "na krzyż" ale rozmowa z kontrolerem powinna być możliwie zwięzła i konkretna a terminologia jest nieco specyficzna. Bo czy np. taki kontroler będzie wiedział co to paralotnia czy paralotniarz? Obstawiam że (zwłaszcza na początku) może nie wiedzieć dlatego bezpieczniej chyba zacząć rozmowę w jezyku lenguicz ;)
Inna sprawa to kwestia procedurki, a co za tym idzie potencjalnej liości zgłoszeń. Myślę że warto się organizować w większe grupy i utrzymywać kontakt (dzielić się informacją o zgłaszaniu lotów - również pomiedzy nami a naszymi słowackimi kolegami). Bo jak się trafi lotny dzień i "sępy się zlecą" to po dziesiatym telefonie na wieżę będa nas mieli serdecznie dosyć :-)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Spyrkowa - Podobin

Post autor: eltomek » 24 paź 2012, 13:11

Piotr Klimek pisze:
eltomek pisze:
Florek pisze:Chyba że pozostaje opcja Porobin_Spyrkowa. Ale nie jest do chyba górka do polatania o tej porze roku....


Ja się zastanawiam, czy to w ogóle jest górka do polatania, bez względu na porę roku...

------------------------------------------------------------------------------------------------
Racja. Ze Spyrkowej to tylko zloty można robic:/
http://www.xcportal.pl/launch-site/pols ... n-spyrkowa


Miałem raczej na myśli bezpieczeństwo tej górki dla początkujących/średniozaawansowanych.

ODPOWIEDZ