Latanie dla początkujących

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Makaron
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2013, 12:23
Glajt: Swing Arcus 5 26
Uprząż: Swing Connect
Telefon: 607 406 306

Latanie dla początkujących

Post autor: Makaron » 28 lip 2013, 20:21

Jako świeżo upieczony adept latania świeżo po egzaminie mam pytanie do doświadczonych kolegów (wiem, że zawsze mogę liczyć na Waszą pomoc) - gdzie w BW rozpocząć pierwsze loty?

Chciałbym się z kimś z Was umówić więc będę śledził temat z wyjazdami na latanie ale tak wstępnie co możecie zaproponować? Słyszałem że dobra na początek jest Śnieżnica ze względu na dobre startowisko i dobre miejsca do lądowania natomiast Ciecień na sam początek podobno nie...

Co polecacie a co odradzacie?

Awatar użytkownika
flaytec
Pilot - Gawędziarz
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2012, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Latanie dla początkujących

Post autor: flaytec » 28 lip 2013, 20:52

Jeśli jeszcze w BW nie latałeś to Śnieżnica nie ma dla ciebie za dużego startowiska - wszystkie to tak naprawdę wycięte w lesie polanki ,mniejsze czy większe . Niby najłatwiejsze starty to Podobin czy Koninki ale i te nie są dobre dla początkującego z wielu powodów.

Ja bym ci polecał Lendak na Słowacji, taka idealna górka na początek a dopiero potem Koninki z względu na łatwy start ale już samo lądowisko mimo że duże to nachylone nierównomiernie i nie będzie łatwe ,można sobie zle wyliczyć ,lądować z wiatrem ,bo i też tam czasem trzepie nad nim ,albo dusi.

Wszystko też zależy od tego gdzie i jak się szkoliłeś,bo jak np tylko na samej wyciągarce to BW będzie dla ciebie jeszcze trudniejszy.

Przy okazji jutro jadę na Lendak najprawdopodobniej i mogą być miejsca.
Tel 534179725 Sciągam glajty z drzew.18 lat doświadczenia w wspinaniu i pracach wysokościowych .Wpiszcie sobie numer do koma i oby się nigdy nie przydał.

Makaron
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2013, 12:23
Glajt: Swing Arcus 5 26
Uprząż: Swing Connect
Telefon: 607 406 306

Re: Latanie dla początkujących

Post autor: Makaron » 28 lip 2013, 21:06

Dzięki za info, chętnie bym się zabrał z Tobą na Lendak ale jutro nie mogę, jak będziesz następnym razem się wybierał to daj znać...

Awatar użytkownika
pawelc
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Glajt: Swing Arcus 5
Uprząż: Woody Valley Velvet
Lokalizacja: Kraków

Re: Latanie dla początkujących

Post autor: pawelc » 28 lip 2013, 21:52

Podstawa to opanowana alpejka, jak to bedzie ok, to przy odpowiednich warunkach prawie kazde startowisko w BW bedzie bezproblemowe.

Pawel

ODPOWIEDZ