Początkujący w Wyspowym WITA!

Kto pyta nie błądzi.

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

krakra99
Glajciarz
Posty: 208
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:35
Glajt: ADVANCE SIGMA 8
Telefon: 501432287
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: krakra99 » 04 sie 2015, 18:41

Oj bedzie,bedzie.Mamy Szczebel,Ciecien,Snieznice,ktore gwarantuja ekstra latanie.lendak to cienias.

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 04 sie 2015, 22:45

Miałem na myśli samo podejście i start. Co do "właściwości lotnych" pewnie będzie dużo lepiej :?:
Wojciech Sołtysik

Awatar użytkownika
dawid
Przelotowiec
Posty: 531
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:53
Glajt: UP Summit XC4
Uprząż: Sup'air Delight II
Telefon: 881 364 szysc 45
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: dawid » 05 sie 2015, 09:16

wiciu pisze:Dawid - możesz sobie sam tam wrzucić jakiego tracka chcesz, ściągnij .igc jakiegos lotu z xcc czy xcportal i dalej to już tylko 3 klikniecia :)
faktycznie fajny "bajer" ta doarama.com


No faktycznie że można, dzięki za pomysł!
---------
Dawid

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 13 sie 2015, 23:25

Muszę się pochwalić.. Pierwszy raz w Wyspowym!

33km :o

http://www.doarama.com/view/458891

http://xcportal.pl/node/90873


@krakra99 - faktycznie, Lendak to cienias!
Wojciech Sołtysik

krakra99
Glajciarz
Posty: 208
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:35
Glajt: ADVANCE SIGMA 8
Telefon: 501432287
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: krakra99 » 14 sie 2015, 19:31

Troche przesadzilem z tym Lendakiem,nie jest to zla gorka,ale przelotow z niej mało.Teraz nikt nie chce ze mna tam jechac, bo go obraziłem:(

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Robsono » 14 sie 2015, 20:31

Bo z lendaka trzeba umieć polecieć prawda Mariusz? :-)

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 15 sie 2015, 09:46

Oczywiście cienias z przymrużeniem oka ;) Ale dla początkującego pewnie ciężko o jakiś przelot.

Panowie mam do Was pytanie - wrzuciłem post na pl.rec ale wkleję też Wam - może mi pomożecie:



Witajcie!

Mam do Was pytanie dotyczące zachowania żołądka w czasie lotu - zaczęło mnie to zastanawiać i nie wiem tak na prawdę na czym stoję.

W tym roku zrobiłem kurs. 30 lotów za wyciągarką, każdy po kilka minut - nie było żadnych problemów. Po otrzymaniu papierów 2 tygodnie temu wykonałem swój pierwszy prawdziwy lot. Był to żagiel na Lendaku 1h44min. Po około godzinie zacząłem się dziwnie czuć - tak jakby żołądek podchodził mi do gardła i miał dziwny ścisk.

Latałem tak jeszcze 40 minut. Po wylądowaniu jeszcze przez godzinę miałem to uczucie.

Pomyślałem - pierwszy lot, stres, podniecenie, może za małe śniadanie, kokon bez deski w którym nieźle trzepie, może organizm nieprzyzwyczajony do takiego bujania.. Doszedłem do wniosku że pierwszym razem pewnie tak jest.



W ten czwartek zaliczyłem drugi lot w życiu - tym razem "zainwestowałem" w lekkostrawne, porządne śniadanie, starałem się nie stresować i nie zachwycać w trakcie lotu. Z tym ostatnim mogło być kiepsko, bo pierwszy lot w Beskidzie Wyspowym który miał być zlotem okazał się przelotem na 33 km. Jakoś po godzinie miałem to samo uczucie - dziwny ścisk w żołądku, mdłości. Leciałem tak jeszcze półtorej godziny, po wylądowaniu uczucie utrzymywało się jeszcze przez około godzinę.


Teraz już sam nie wiem - dlatego pytanie do Was - też mieliście takie uczucie? Być może to normalne na początku i nie muszę się przejmować - po prostu organizm musi się przyzwyczaić.
Nigdy nie miałem problemów w czasie jazdy samochodem, nawet na bardzo długich trasach jako pasażer. To samo dotyczy lotów samolotami, na statkach po około 8h bujania mój błędnik świruje ale to chyba normalne..

Nigdy nie brałem żadnych środków na chorobę lokomocyjną, branie tego przed lotem też chyba odpada ze względu na skutki uboczne.


Co robić? Przeczekać? Samo przejdzie? Iść z tym do lekarza?



Głupio mi trochę.




Pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Sołtysik

krakra99
Glajciarz
Posty: 208
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:35
Glajt: ADVANCE SIGMA 8
Telefon: 501432287
Lokalizacja: Kraków

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: krakra99 » 15 sie 2015, 10:26

Pogadaj z Mariuszem(tym od ostatniego przelotu z Lendaka).On chyba ma podobnie,bo nieraz mi o tym mowił.Ja tak nie mialem,chyba za szeroko krece kominy:),a blednik nie jest u mnie doskonały.Przy ostrym wznoszeniu i opadaniu moga wystapic nudnosci,ale to kwestia przyzwyczajenia.

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: 3apik » 15 sie 2015, 11:16

Tu jest wątek z pg forum o tej tematyce. Może znajdziesz tam jakąś skuteczną dla Ciebie poradę. Np. imbir o którym już gdzieś słyszałem że ma właściwości pomocne w takich sytuacjach.
http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=18429
Notabene z tego co kojarzę, autor tego wątku sporo udziela(ł) się na preclu.

Awatar użytkownika
Legend
Pilot - Gawędziarz
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2015, 19:51
Glajt: SOL Synergy 5 S - Czarny
Uprząż: UP Fast Pro
Telefon: 692 614 8 osiem 7
Team: Brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Początkujący w Wyspowym WITA!

Post autor: Legend » 15 sie 2015, 13:30

krakra99 pisze:Pogadaj z Mariuszem(tym od ostatniego przelotu z Lendaka).On chyba ma podobnie,bo nieraz mi o tym mowił.Ja tak nie mialem,chyba za szeroko krece kominy:),a blednik nie jest u mnie doskonały.Przy ostrym wznoszeniu i opadaniu moga wystapic nudnosci,ale to kwestia przyzwyczajenia.


Napisałem do niego. Zobaczymy czy znalazł na to metodę.

3apik pisze:Tu jest wątek z pg forum o tej tematyce. Może znajdziesz tam jakąś skuteczną dla Ciebie poradę. Np. imbir o którym już gdzieś słyszałem że ma właściwości pomocne w takich sytuacjach.
http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=18429
Notabene z tego co kojarzę, autor tego wątku sporo udziela(ł) się na preclu.


Postaram się wypróbować wszystkie sposoby (przynajmniej te legalne) z tego tematu . Dzięki z link.


Pozdrawiam :|
Wojciech Sołtysik

ODPOWIEDZ