Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Czyli tylko zdrowa rywalizacja.
Podforum traktujące o zawodach odbywających się nie tylko w naszych okolicach. Informacje o zbliżających się imprezach jak i tych które już się odbyły. Mile widziane również porady związane z lataniem zawodniczym,

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: 3apik » 16 gru 2015, 10:22

A gdzie ów film można zobaczyć?

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Robsono » 16 gru 2015, 10:31

A na fb na profilu tosha

Awatar użytkownika
toosh
Glajciarz
Posty: 179
Rejestracja: 02 paź 2014, 09:12
Glajt: Ozone LM5
Uprząż: Kortel Kolibri
Telefon: 88trzy26879jeden
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie
Kontakt:

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: toosh » 16 gru 2015, 12:29

Robsono pisze:No i zaczęło się regulaminy zasady obliczenia każdy chce być pierwszy za wszelką cenę..... A to tylko za czapkę gruszek...


Chciałem pokazać, że miejscami regulamin jest "łamany". Wczoraj z Arkiem spóźniliśmy się ze startami i odpaliliśmy 10 minut po zachodzie słońca, poprawienie to nie problem, bo Wsołowa to mała górka, ale Marcin chce poprawiać dwa zloty (pewnie większe) bo wrzucił tracki później, niż regulaminowe 72h. Może mieć to jakieś znaczenie w ostatnim tygodniu pucharu, ale teraz nie ma żadnego.

Wnioskuję o zaliczenie Marcinowi Kalamatowi tych zlotów.

Robsono pisze:Patrząc na tą ' zabawę ' zastanawiam się czy to jeszcze zabawa czy pokazanie kto ma większe kochones czy więcej czasu.


W tym momencie wygląda to tak, że w tabelkę będzie patrzeć mocno zmotywowana szóstka pilotów i Czapik. Myślę, że mamy lepsze powody, niż porównywanie jajek ;). Wczoraj pomagaliśmy M. odpalać Tercię na Łopniu, a potem dostaliśmy telefon, że nie ma sensu wchodzić na Mogielicę, bo jest za mocno. Trzeba było sobie nawzajem wentylki w autach powykręcać ;)

Ja chciałbym poznać wszystkie z 19 startowisk, w które obecni i nieobecni włożyli dużo pracy. W sezonie latamy tylko z sześciu!

Film wrzucę w 'filmy' ku przestrodze.
SRUdoChmury.pl - Marcin Duszyński

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Robsono » 16 gru 2015, 12:38

To bawimy się dalej :-)

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Marcin Kalamat » 16 gru 2015, 15:41

Według lotów zgłoszonych to deniwelacja nie zgadza się na Sałasz,Miejska Góra ,chyba że doleci ktoś do Limanowej :P a co do lotów to z Cietka też nie są zrobione deniwelacje i z Mogielicy można by się czepić każdego, według mnie trzeba zaktualizować deniwelacje górek to pierwsze bo albo się bawimy według niej i kasujemy traki i robimy loty tak jak powinno być wedłud deniwelacji (choć to w niektórych przypadkach poważnie zagraża bezpieczeństwu przy lądowaniu ,brak bezpiecznego miejsca do lądowania,np.pod Sałaszem,miejską górką ,wsołowa) albo zostawiamy bo za chwile dojdzie do odbierania pucharów z zeszłych sezonów :lol: można przyjąc tolerancję deniwelacji np 100m wysokośći ,ale na traku musi być widoczny start oraz lądowanie u podnóża góry lub przełęczy a nie tylko start i urwany track,więc bawmy się bezpiecznie a nie za wszelką cenę .

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Piotr Klimek » 16 gru 2015, 21:01

Marcin dobrze pisze. Nie ma co robic problemów z brakujących metrów deniwelacji bo jest ona tylko orientacyjna.
Załozeniem było (5 lat temu) żeby zrobic lot do podnórza góry, ewentualnie na przełecz. Wiadomo że chodzi o wyjście, start i lot przynajmniej na przełecz. Wyjątkami sa Potaczkowa, Adamczykowa i Jaworzynka gdzie trzeba zleciec w doline.
Loty po zachodzie słonca są trochę niebezpieczne w górach o tej porze roku (często gaśnie wiatr), a w razie problemów akcja ratownicza może byc bardzo utrudniona. Dlatego ten warunek musi byc przestrzegany.
Co do krotkiego terminu wrzucania lotow, to było wprowadzone dlatego, zeby nie robic nagłych wrzutek zebranych lotow. Prowadzimy na bierząco rywalizacje i sami siebie kontrolujemy. Wiem ze Marcin zapomniał o tym warunku i jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciw jeśli warunkowo sędzia zaliczy Mu te górki. Ale nie jest to moja decyzja. Najpierw Marcin musiał by sam sie o to zwrócic..

Życzę wszystkim powodzenia, i mam nadzieję ze w sobotę spotkamy się gdzieś na szlaku

Piotr
(>

Awatar użytkownika
Winger
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 386
Rejestracja: 10 maja 2013, 21:57
Glajt: UP Meru
Uprząż: WV XR-7
Telefon: pięćset 378 53 jeden
Team: UFO Team
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Winger » 20 gru 2015, 23:10

Zakładam, że w przypadku lotu z jednej górki, zakończonego top-landingiem na drugiej górce (i startu z tej drugiej górki 8 minut później), do rankingu liczy się tylko pierwszy lot - zgadza się?
Pozdrawiam,
Arkadiusz 'Winger' Ślusarczyk

Awatar użytkownika
Grzesio RA
Glajciarz którego nie składa
Posty: 330
Rejestracja: 24 lis 2012, 00:18
Glajt: Ozone Enzo
Uprząż: Advance impress 2
Telefon: 880708131
Team: glajt group

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Grzesio RA » 21 gru 2015, 00:17

na to nie ma paragrafu :-D a jakieś 100 m musiałem podejść do startowiska :-)

Awatar użytkownika
Piotr Klimek
Członek zarządu SPBW
Posty: 471
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:27
Glajt: Ozone Delta2
Uprząż: AVA Tanto Race
Telefon: 502 357 864
Team: SPBW
Lokalizacja: Kraków, Mszana Dolna

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Piotr Klimek » 21 gru 2015, 18:45

Grzegorz, jesli przeczytasz regulamin, to nie powinieneś miec zaliczonej ani Wsołowej (nie wyszłeś na nią) ani Spyrkowej (brak deniwelacji).
Jednak, już kiedyś rozmawialiśmy o przelotach w ramach ZPBW i wedlug mnie Spyrkowa jest OK, bo jest zgodna z duchem sportowym. Wsołową chyba jednak powinieneś zrobić jeszcze raz. Ale to już problem Twój i Sedziego..

Piotr
(>

Awatar użytkownika
Grzesio RA
Glajciarz którego nie składa
Posty: 330
Rejestracja: 24 lis 2012, 00:18
Glajt: Ozone Enzo
Uprząż: Advance impress 2
Telefon: 880708131
Team: glajt group

Re: Zimowy Puchar Beskidu Wyspowego - zaczynamy!

Post autor: Grzesio RA » 21 gru 2015, 22:15

Spoko Piotrek na podobin pewnie nie raz jeszcze wyjdę i walnę zlota :-) a i grunwald się zrobi jeszcze raz

ODPOWIEDZ