Nowa stacja meteo

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 878
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Nowa stacja meteo

Post autor: szymon.strus » 30 kwie 2020, 17:31

Drodzy Piloci i Pilotki,

Sezon w pełni. Ostatnie dni ukazały wspaniały potencjał Beskidu Wyspowego obfitując w trójkąty FAI powyżej 100km oraz przeloty otwarte na dystansach przekraczających 200km. Utrzymujemy dla Was startowiska na wszystkie kierunki wiatru i cieszymy się każdym Waszym lotem w naszych pięknych górkach.
Wspólnymi siłami członków naszego Stowarzyszenia udało nam się uruchomić ponownie stację meteorologiczną na Ciecieniu (http://spbw.pl/node/36). Poprzednia niestety nie przetrwała walki z żywiołami :) Z racji ulokowania stacji na kierunki zachodnie, chcielibyśmy umieścić kolejną stację na Szczeblu. Dzięki temu uzyskamy wiarygodne odczyty przy wschodnich i północnych kierunkach wiatru. Zdecydowaliśmy się zakupić sprawdzoną konstrukcję od https://holfuy.com/ jednakże koszt nawet najprostszej wersji stacji przekracza nasz budżet. Stacja w wersji podstawowej kosztuje ok 4000 zł a nie ukrywamy, że wolelibyśmy nabyć wersję Extra z mocniejszymi bateriami, które zapewnią ciągłość odczytów nawet w pochmurne jesienno-zimowe dni.

Stąd prośba do Was o wsparcie inicjatywy zakupu i zamontowania stacji meteorologicznej na Szczeblu. Przyda się każdy grosz, a korzystać będziemy mogli z niej wszyscy. Prosimy o wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia lub poprzez internetowe płatności DotPay z dopiskiem METEO. Szczegóły na stronie http://spbw.pl/node/37

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie i pozdrawiamy serdecznie,
Zarząd SPBW

szymon.strus
I Wiceprezes SPBW
Posty: 878
Rejestracja: 16 lip 2011, 18:30
Glajt: Ozone Rush 3
Uprząż: Gin Genie Race II
Telefon: 783332234

Re: Nowa stacja meteo

Post autor: szymon.strus » 06 cze 2020, 20:17

Cześć Wszystkim,

Dzięki wsparciu hojnego sponsora, firmy Alterkom (www.alterkom.pl), Waszym wpłatom i środkom Stowarzyszenia udało się zakupić i zainstalować na Szczeblu profesjonalną stację meteo. Oby długo służyła Wszystkim pilotom. Odczyty dostępne są w zakładce pogoda na stronie stowarzyszenia (http://spbw.pl/node/36)

W imieniu zarządu Stowarzyszenia pragnę gorąco podziękować sponsorowi, darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w zamontowanie stacji. Teraz kolej na następną stację na południowe kierunki :)

pozdrawiam,
/Szymon

ODPOWIEDZ