Połączenie Zapasu z Uprzężą

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

0spaniel
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2015, 19:55

Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: 0spaniel » 16 lut 2015, 20:01

Witam Wszystkich, mam prośbę o poradę jak połączyć V-taśmę zapasu z taśmą uprzęży, nie wiem czy trapezy będą tu przydatne proszę opisać mi najlepszy sposób połączenia ,dodaje zdjęcia na których widać obje taśmy. Dzięki i Pozdrawiam. :-) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/954 ... 7a4ad.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/698 ... 77b43.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c179f6f709d1e30b.html

lopez
Pilot - Gawędziarz
Posty: 102
Rejestracja: 28 lut 2011, 09:49
Glajt: Skywalk Chili
Telefon: 515228172
Lokalizacja: Kraków

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: lopez » 16 lut 2015, 21:10

Ja ci to opisze w paru prostych krokach:

1. Pakujesz zapas, uprząż i co ci tam przyjdzie do głowy do samochodu (pociągu, autobusu, metra itp.zależy co masz najbliżej)
2. Zawozisz do osoby, która wie co przywiozłeś- bo ty to chyba niekoniecznie ogarniasz...
3. Czekasz pare dni a potem dzwonisz: Halo, czy mój zapas jest już przełożony? Tak? To dziękuje, niedługo przyjade.
4. Jedziesz, płacisz co sie należy i odbierasz uprząż z przełożonym zapasem- na twoim miejscu zapytałbym jak sie tego używa....
5. Latasz, latasz, latasz. Tylko napisz na czym żebym miał czas ominąć z daleka .
Tel. 515 228-172

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: Robsono » 16 lut 2015, 21:43

Jesli nie wiesz jak to zrobic :

daj to swojemu instruktorowi ( nie koledze ktory cie uczy bo moze wiedziec mniej od ciebie )
Jak juz kolega wspomnial mozesz zaplacic komus za przelozenie zapasu i podpiecie do uprzezy, od tego zalezy twoje zycie
Jesli nie masz instruktora lub kolegi to zadzwon a jesli jestes z okolic krakowa moge zrobic to za Ciebie ( z toba pokaze jak i co zebyc nie pisal takich postow na grupie )

Pozdrawiam Robert :)

Awatar użytkownika
13vajper
Glajciarz
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2011, 08:19
Glajt: Ozone Delta,Sol Torck
Uprząż: AVA SPORT SAMURAJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: 13vajper » 16 lut 2015, 23:45

Koledzy czytajcie ze zrozumieniem.

1.Ucho od zapasu przekładasz przez 2x v-taśmy
2.Ucho od taśm zapasu przekładasz przez cały zapas/zmieści się bez problemu na zewnątrz majtek oczywiście/ tworzy się pętla przy v-taśmach
3.Należy mocno zacisnąć węzeł, aby nie było luzu -jak najciaśniej.
4.Pakujesz do kieszeni układając v-taśmy
5.Zapinasz wyłogi przewlekasz zabezpieczenia do haczyków i podpinasz klamkę w miejsce mocowania + rzepy
finisz
Powodzenia łatwe i proste/ raczej odpuść sobie trapezy nie są potrzebne/

Zawsze najprostrze rozwiązania wydają się najtrudniejsze.
Piotr vajper
Flying Dragons Krakow Team

czang
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 359
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:32
Glajt: Nova Mentor 2
Uprząż: Supair Skypper
Lokalizacja: Kraków

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: czang » 17 lut 2015, 06:57

a niech pisze wszystko o czym nie wie,a my jesteśmy po to żeby tłumaczyć,ja dalej w pizdu nie wiem i dalej pytam ale już raczej personalnie ;-)

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: Robsono » 17 lut 2015, 07:09

Panowie mamy erę Internetu Wojek Google zna odpowiedź na prawie każde pytanie. . .

Ale fakt zakładanie zapasu to poważna sprawa bo zależy od tego twoje życie.

Znam osoby które dają całą uprząż kiedy chcą przełożyć zapas bo boją się tykac paczki własnoręcznie bo to przynosi pecha :-)

Pozdrawiam i powodzenia

0spaniel
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2015, 19:55

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: 0spaniel » 17 lut 2015, 09:01

Zapas jest świeżo przełożony, tylko nie wiem jak połączyć z uprzężą żeby wszystko było jak się należy gdyż nie chcę w tej kwestii prowadzić doświadczeń, dlatego zadałem pytanie na forum gdyż wydaje mi się i jestem pewien że tu jest dużo ludzi z doświadczeniem, którzy mogą fachowo doradzić jak najlepiej tego typu połączenie wykonać, wcześniej miałem frontkontener którego V-taśmę przypinałem bezpośrednio pod karabinki główne, a teraz posiadam frontkontener z v-taśmą wyprowadzony na prawą stronę do podpięcia z uprzężą ( co załączyłem na zdjęciach)ale widzę ,że dla nie których to jest zaśmiecanie forum no szkoda. Jeżeli nie potrzebnie pytam i zaśmiecam przepraszam, wczoraj znalazłem to forum i się zalogowałem celem wymiany doświadczeń oraz porad wszelkiego rodzaju. A kolega lopez nie wiem czemu jest taki niesympatyczny i uszczypliwy, naprawdę ten komentarz nie był potrzebny gdyż w ogóle nie miał związku z pytaniem i prośbą zadaną przeze mnie. Natomiast bardzo dziękuję koledze 13vajper za szczerą pomoc.

wiciu
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2013, 13:53
Glajt: Cayenne 4
Uprząż: Skylighter2
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: wiciu » 17 lut 2015, 09:24

Cześć,
Kolego 0spaniel, to że zapas jest świeżo przełożony to chwałą, ale jego montaż do uprzęży lub frontkontenera jest niemniej, o ile nie ważniejszy niż samo jego fachowe złożenie. Poprzez jego nieumiejętny lub błedny montaż, czasem wogóle jest niemożliwe jego użycie (rzucenie). Dlatego dobrze jest gdy zrobi to ktoś doświadczony, i wydaje mi się że koledzy to właśnie mieli na myśli.

Robsono
Przelotowiec
Posty: 748
Rejestracja: 23 cze 2013, 10:49
Glajt: Bezpieczny
Uprząż: wygodna
Telefon: 505 358 8 jeden dwa

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: Robsono » 17 lut 2015, 09:25

Kolego skoro miałeś podpięty zapas pod karabinki główne to współczuję wrażenia podczas lądowania na zapasie bo albo zlamiesz kręgosłup albo nogi :-)
Jeśli tego nie robiłeś wcześniej poproś kogoś o pomoc żeby pokazał a nie pytaj na forum bo to zbyt poważna sprawa żeby wydawało ci się ze umiesz, musisz być tego pewny!!

0spaniel
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2015, 19:55

Re: Połączenie Zapasu z Uprzężą

Post autor: 0spaniel » 17 lut 2015, 09:48

No na szczęście nie musiałem zapasu nigdy użyć, głównie latam PPG a tam ze względu na typ uprzęży przypinam pod karabinki główne i nie jestem tu jakimś ewenementem w tej kwestii gdyż sporo znajomych ppgantów tak właśnie podpina. A wracając do tematu nabyłem niedrogo uprząż do lotów swobodnych i postanowiłem sobie ją przygotować przed sezonem i połączyć zapas w inny iż dotychczasowy sposób taki jaki jest wymagany w tego typu uprzęży i polatać sobie w sezonie tak jak to było w 2005 roku gdy robiłem uprawnienia do lotów swobodnych :)

ODPOWIEDZ