Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Kto, gdzie i kiedy się wybiera polatać?

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

isilweo
Student
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: isilweo » 16 mar 2012, 21:41

Cze,

generalnie Podobin wogole jest nie fajny dla poczatkujacych. Jest fajny jak wystepuje na nim wieczorny turbożagiel, a nie porypana wiosenna termika. Jak jesteś świeżo po kursie to lepiej na Pińczów. Ja jakoś przeżyłem wiosenne wizyty na Podobinie i chyba mój drugi lot po kursie, ale nie wspominam tego co sie dzialo w powietrzu dobrze ;) Zaraz się ktoś wypowie, że wcale nie jest tak źle na Podobinie, ale widziałem już jak doświadczeni piloci są rzucani po startowisku zaraz po starcie i doceniają protektory w swoich uprzężach.

Ja chyba będę uderzał na Pińczów jutro. Nie chce oblatywać nowego skrzydła na Podobinie kiedy wieje na granicy.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzero
Glajciarz którego nie składa
Posty: 316
Rejestracja: 31 sty 2011, 16:26
Glajt: Gin Carrera
Uprząż: Advance Impress 3
Telefon: 609208994
Team: SPBW

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: grzero » 16 mar 2012, 21:58

Latały z nami dwa skrzydła w przedziale 1-2 i chłopaki dobrze sobie radzili, przede wszystkim należy unikać wylatywania za bardzo na zawietrzną (bo można nie wrócić) i podstawowa zasada że jak się wpina glajta w uprząż to się równocześnie wpina speed'a. Nie ma też co kozaczyć i pchać się pierwszemu w "przestworza" , należy też pamiętać o zasadzie pierwszeństwa w powietrzu by nie powodować zagrożenia kolizji. Hmm to chyba tyle ... bo ogólnie w powietrzy było dziś całkiem przyjemnie nie torbiło i można się było wylatać do znudzenia, ale ostateczna decyzja o starcie należy do każdego pilota. Pozdrawiam.Grzero

Awatar użytkownika
mani3kxc
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:20
Team: UFO Team
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: mani3kxc » 16 mar 2012, 22:34

isilweo pisze:Cze,

generalnie Podobin wogole jest nie fajny dla poczatkujacych. Jest fajny jak wystepuje na nim wieczorny turbożagiel, a nie porypana wiosenna termika. Jak jesteś świeżo po kursie to lepiej na Pińczów. Ja jakoś przeżyłem wiosenne wizyty na Podobinie i chyba mój drugi lot po kursie, ale nie wspominam tego co sie dzialo w powietrzu dobrze ;) Zaraz się ktoś wypowie, że wcale nie jest tak źle na Podobinie, ale widziałem już jak doświadczeni piloci są rzucani po startowisku zaraz po starcie i doceniają protektory w swoich uprzężach.

Ja chyba będę uderzał na Pińczów jutro. Nie chce oblatywać nowego skrzydła na Podobinie kiedy wieje na granicy.

pozdrawiam


Muszę się zgodzić, Podobin to mała niebezpieczna hopka. Niejeden już się o tym przekonał.
Jeśli jutro będzie mocno wiało, rzeczywiście może być niebezpiecznie, do tego ostra terma i łatwo o klapę.

Niemniej jednak ja pojawię się tam z ciekawości i z chęcią wyjdę na górę nawet jeśli będzie mocno.
Zdarzało się, że wszędzie wiało, soczewki na niebie, a na Podobinie delikatny żagiel. W końcu czymś ten Podobin musiał sobie zasłużyć na miano "górki cudów".

Idealnym rozwiązaniem na jutro wydaje się być Stranik, ale niestety nie mam tyle czasu...
Pozdrawiam,
Mariusz
paralotniarz.com.pl

Awatar użytkownika
Marcin Kalamat
Przelotowiec Stary Wyga
Posty: 806
Rejestracja: 16 sty 2011, 15:31
Telefon: 794305869

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: Marcin Kalamat » 16 mar 2012, 23:06

Mariusz .to jest dla mnie najlepsza prognoza http://www.sat24.com/pl/eu . A tak w skrócie Polska południowa jest na skraju wyżu i niżu ,a co za tym idzie? ściśnięte izobary i wiatr do 20 węzłów .pozdr.i miłej lektury Marcin

Awatar użytkownika
Padre
Pilot - Gawędziarz
Posty: 114
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:13
Glajt: Advance Sigma 7
Uprząż: Woody Valley GTO
Lokalizacja: Myślenice

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: Padre » 17 mar 2012, 06:43

Hejka Chopoki i Dziewochy, wczoraz żem odnalazł za pomoca innego "gorszego :)" forum ten link.. jakaś ocena wiatru na pinczów:
http://t1.xx.pl/gauges-ss.htm
Jedynie że trzeba brać poprawkę na to (jeżeli dobrze rozumiem) ze kierunek wiatru jest pokazywany "odwrotnie"

Więć ja dziś jadem na Pinczów :)

isilweo
Student
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: isilweo » 17 mar 2012, 08:18

W jakich godzinach zamierzasz być w Pińczowie? Ja myślałem, żeby gdzies wyjechać koło 10-11. Musze być w Krakowie koło 16

Awatar użytkownika
adaho
Przelotowiec
Posty: 736
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:49
Glajt: Pasat-5 28
Telefon: 503 140 12zero
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: adaho » 17 mar 2012, 13:00

Stradomka jest bliżej niż Pińczów .

Awatar użytkownika
3apik
Przelotowiec
Posty: 598
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:26
Glajt: Ozone Delta 2
Uprząż: Swing Race
Telefon: ♪♫░▒▓█>dryn<█▓▒░♫♪
Team: B!SEPTOL™

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: 3apik » 17 mar 2012, 17:41

Dajcie znać kto gdzie i jak polatał ;)

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: eltomek » 17 mar 2012, 17:48

3apik pisze:Dajcie znać kto gdzie i jak polatał ;)

No i dajcie znać gdzie w niedzielę latanko widzicie.

Awatar użytkownika
statek
Gawędziarz
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2011, 20:44
Glajt: Fire Bird Grid
Uprząż: KarpoFly
Telefon: 609302813
Lokalizacja: Kraków/Ujanowice
Kontakt:

Re: Gdzie warunki w weekend 17 i 18 marca?

Post autor: statek » 17 mar 2012, 19:11

jutro no chyba znów Spyrkowa, Stradomka, a może Łopień, fajnie jak by troszkę odkręciło na Ciecień..... ponoć dzisiaj silno deło na Spyrkowej i dużo luda było, polataliscie?????

ODPOWIEDZ