skrzydło, uprząż i inne klamoty

j/w

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

agrest
Student
Posty: 25
Rejestracja: 23 sie 2011, 13:45
Glajt: Chili 2
Uprząż: Karpo X-alps 3
Lokalizacja: rzeszow

skrzydło, uprząż i inne klamoty

Post autor: agrest » 14 lis 2012, 10:38

Cześć.

Sprzedaję swojego Aerosika Style 2. Rozmiar 95-115kg Jest to moje drugie skrzydełko po kursie. Wcześniej latałem na mistralu 4, który w porównaniu do aerosa jest strasznie zamulony. Zrobiłem na tym skrzydle około 30h, kupiłem je od Tomka Poznańskiego gdzieś pod koniec 2011 i z tego co wiem Tomek nie zrobił na nim dużo więcej. Latałem nim głównie we włoszech i słowenii na żaglu i w ostrej termie. Nigdy nie zrobiło mi żadnej krzywdy i nie raz wyciągnęło z czarnej dupy. Nie jestem znawcą skrzydeł, ale na pewno nie jest to dolne 1-2. Na tym skrzydle można już aktywnie polatać.
Skrzydełko właśnie wczoraj wróciło z pełnego przeglądu (nie robiłem tylko zrywania linek bo to nowe skrzydło - rok produkcji 2010). Wynik przewiewności dla tkaniny - jak nowe. Skrzydełko jest w idealnym stanie poza jedną mikroskopijną dziurką po słoweńskim koniku albo po jakimś ostrym kamieniu z normy - trudno powiedzieć. Skrzydełko do obejrzenia w okolicach rzeszowa. Zdjęcia mogę podesłać na email. Cena wywoławcza 4000zł (za skrzydło z ok. 60h nalotu z 2010r), lub rozważę najlepszą ofertę.

Uprząż Sol AMX XL - (kolorystyka taka jak na głównym obrazku tutaj -> http://www.solparagliders.com.br/en/ind ... &Itemid=68 ) uprząż zarówno dla początkującego jak i aktywnie latającego pilota. Ma tyle możliwości regulacji że można w niej latać w wygodnej dla siebie pozycji. Daje bardzo przyjemne czucie skrzydła ale nie zabija swoją aktywnością. Fajnie gada, ale się nie wydziera. Do tego bardzo dużo zabezpieczeń poczynając od bezpiecznego, certyfikowanego protektora, przez protektory boczne a na płycie ochraniającej kręgosłup skończywszy. Uprząż kupiona nowa w stanie bardzo dobrym - nie podarta, nie ciorana. Posiada normalne ślady używania. Ma wylatane około 30h. W komplecie stalowe karabinki, podnóżek, speed oraz drobne gadgety jak pokrowiec na radio itp. Cena wywoławcza 1200zł lub rozważę najlepszą ofertę. Dodam jeszcze że ja mam 182cm i było mi w niej dobrze, chociaż w biodrach mogła opinać nieco lepiej - L'ka była za ciasna. Uprząż jest na wzrost od 160cm do 220cm ale myślę ze sensowna długość zawodnika to tak pomiędzy 175 a 195cm.

Kasko Icaro skyrunner rozmiar 58/59 (niby na kasku jest 58 ale ja mam obwód głowy 59 i jest idealnie). Więcej o kasku jest tutaj http://www.centrumparalotniowe.pl/kup/k ... _1069.html (mój jest w kolorze biały perłowy - bez szybki którą można dokupić). Biały bo miał iść do malowania ale jakoś nigdy nie było na to czasu za to odkryłem że świetnie się sprawdza w słoneczne dni gdzie nie daje tak w czerep jak kaski ciemne. Latany zawsze z kominiarką więc jest niemal jak nówka sztuka. Do tego mam w nim zestaw (słuchawki mikrofon ptt) pod wtyczkę kenwood'owa (czyli navcom, wouxun, beofung i inne wynalazki). Zestaw jest demontowalny także liczę go oddzielnie, ale w komplecie z kaskiem sprzedam taniej. Za kask zapłaciłem prawie 700zl i chciałem za niego 520 ale rozważę najwyższą rozsądną ofertę. (kask jest bardzo lekki, posiada certyfikat EN966)

Variometr Flymaster B1. Kupiony u waltera w bardzo dobrym stanie - chyba jeszcze nawet na gwarancji, ale glowy nie dam, nie szukałem paragonu - jesli to istotne to mogę poszukać. Co tu pisać - chyba większość zna tą markę. Vario jak vario - jak nosi to pika jak dusi to buczy ;). Bateria trzyma bardzo dobrze nic się z nim nie dzieje. W komplecie pokrowiec, ładowarka i taśma udowa. Cena wywoławcza 580 lub rozpatrzę ...itd.

Speed system podobny do dudkowego Easy Catch'a ale lepiej wykonany i estetyczniejszy w wyglądzie. Kupiony u vyparinow. Cena 120zl (z bloczkami).

Do wszystkiego mogę zrobić fotki tylko piszcie co Was interesuje.
Sprzedaję bo w zależności od tego co się wydarzy w najbliższym czasie przesiadam się na DHV2 i kokon lub PPG ( latać trzeba a nie zawsze jest na to czas lub miejsce ;) ).
Ogólnie sprzęt zadbany, zawsze porządnie spakowany i przechowywany w suchym, ciepłym pokoju w domu. Fajnie się na nim latało, spełnił swoje przeznaczenie i dużo mnie nauczył. Teraz czas iść dalej albo zmienić kierunek.

Pozdrawiam
Jarek.

ODPOWIEDZ