Niedziela 19.05.13 - Lendak?

Kto, gdzie i kiedy się wybiera polatać?

Moderatorzy: jasiu, szymon.strus

brachup
Pilot - Gawędziarz
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2011, 21:14
Glajt: Windtech Zephyr
Uprząż: Sky Paragliders
Lokalizacja: Tarnów

Re: Niedziela 19.05.13 - Lendak?

Post autor: brachup » 20 maja 2013, 08:14

Florek pisze:Heh, ale przyznasz ze Spike, Kalamat, Śpiewak, Dominika i Kocioł w roli zajęcy dobrze sie sprawdzili :).


No raczej :D Ale kto by się spodziewał, że dobry kierunek będzie dostępny przez 2 min? Wszyscy oglądali jak się wykręcali i czekali na następny dobry podmuch, który nigdy nie nadszedł....

Awatar użytkownika
eltomek
Glajciarz którego nie składa na beli
Posty: 398
Rejestracja: 07 wrz 2011, 09:51
Glajt: Tequila 5
Uprząż: SupAir Delight 2
Telefon: 6dziewięć785014pięć
Lokalizacja: Kraków

Re: Niedziela 19.05.13 - Lendak?

Post autor: eltomek » 20 maja 2013, 09:33

brachup pisze:
Florek pisze:Heh, ale przyznasz ze Spike, Kalamat, Śpiewak, Dominika i Kocioł w roli zajęcy dobrze sie sprawdzili :).

No raczej :D Ale kto by się spodziewał, że dobry kierunek będzie dostępny przez 2 min? Wszyscy oglądali jak się wykręcali i czekali na następny dobry podmuch, który nigdy nie nadszedł....

Podmuch nadszedł, bo sporo ludzi odpaliło, ale wiatr szybko odkręcił się na NE w efekcie czego za górką tej z po prawej od startu zrobiła się zawietrzna i wszystkich, którzy tam próbowali wykręcać pogasiło. Już po wylądowaniu widzieliśmy pilota lecącego tam pod kątem 45st w dół, aż się baliśmy że nie doleci do łąk pod lasem. A później to chyba faktycznie było jeszcze gorzej, bo z tego co wiem to kilka osób zeszło na nogach. Dziwny jak na razie ten sezon.

Awatar użytkownika
Guma
Pilot - Gawędziarz
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Glajt: Sol Ellus 4 L
Uprząż: Scootair Fishbed

Re: Niedziela 19.05.13 - Lendak?

Post autor: Guma » 21 maja 2013, 12:48

Zlecieć się dało trzeba było trzymać się z daleka od zbocza wiatr był bardzo słaby i nie było żadnego problemu dolotem do lądowiska przy rzece. Podobin jest do niczego nie podobny bo górą wiało NE a na lądowisku W co mnie z lekka zmyliło i lądowałem z wiatrem na kamurach.

ODPOWIEDZ